Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16322_03 3 640x420.jpg
14. mája 2019 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Zvrat v prípade smrti Filipínca Henryho Acordu, obžalovaný Juraj sa priznal a spoznal svoj trest

aktualizované 14. mája, 10:58

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Šesťročný trest uložil Okresný súd Bratislava I obžalovanému Jurajovi H. za zabitie filipínskeho občana Henryho Acordu.

Zároveň sa obžalovaný má po prepustení podrobiť ochrannému protialkoholickému liečeniu. Podľa predsedu senátu sa súd stotožnil so znaleckým posudkom, podľa ktorého obžalovaný spáchal skutok v stave zníženej príčetnosti.

Prečítali posudky psychológa a psychiatra

Obžalovaný Juraj H. v utorok pred Okresným súdom Bratislava I priznal vinu. Súd vyhlásenie o vine následne prijal. Ďalšie dokazovanie sa vo veci vykonávalo, predseda senátu len za účelom určenia výšky trestu prečítal posudky na obžalovaného z oblasti klinickej psychológie a psychiatrie. Podľa posudkov má obžalovaný Juraj H. kapacitu na kontrolu a toleranciu stresu nižšiu, ako je u bežných ľudí.

Agresivita však u neho nie je dominantná, pričom psychologický posudok deklaruje pozitívnu možnosť resocializácie. Psychiatrický posudok zase odporučil pre obžalovaného ochranné protialkoholické liečenie.

Prokurátorka navrhla spodnú hranicu

Trestná sadzba v prípade trestného činu zabitia je sedem až desať rokov väzenia. Prokurátorka v záverečnej reči navrhla uložiť mu trest na dolnej hranici tejto sadzby, a v prípade, že by sa súd stotožnil s tvrdením, že v čase spáchania skutku mal obžalovaný pre konzumáciu alkoholu a liekov zníženú príčetnosť, trest pod dolnou hranicou tejto sadzby.

Obhajca vzhľadom na poľahčujúce okolnosti ako priznanie, a to, že Juraj H. napríklad neušiel z miesta činu, navrhol trest do päť rokov. Samotný Juraj H. v záverečnej reči opätovne svoj čin oľutoval.

Acorda sa zastal dvoch žien

Obžalobe pre trestný čin zabitia Henryho Acordu čelí Juraj H. z Dunajskej Stredy. Incident sa odohral v sobotu 26. mája 2018 v skorých ranných hodinách na Obchodnej ulici v Bratislave.

Acorda sa vtedy zastal dvoch žien, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj. Ten Acordu napadol, pričom ho aj kopol do hlavy. Filipínec 31. mája zomrel v nemocnici. Podľa obžaloby kopnutie na zemi ležiaceho Henryho spôsobilo krvácanie do mozgu, ťažký opuch a následnú mozgovú smrť.

Viac k témam: súd, zabitie Filipínca v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Zvrat v prípade smrti Filipínca Henryho Acordu, obžalovaný Juraj sa priznal a spoznal svoj trest © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.