Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zimná údržba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
25. novembra 2015 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Zima sa už hlási, údržbu chodníkov preto monitoruje nepretržitá dispečerská služba

Zimnú údržbu žilinských námestí, mestských ciest a chodníkov od pondelka monitoruje nepretržitá dispečersko-spravodajská služba. Žilinčania môžu v prípade potreby kontaktovať pracovníkov zimnej údržby na telefónom čísle 041/5652371.

Zimnú údržbu 255 kilometrov ciest a 62 kilometrov peších komunikácií v Žiline zabezpečuje spoločnosť Žilinské komunikácie.

Podľa potreby posýpa povrch vozoviek inertným a chemickým materiálom, zhŕňa, pluhuje a odváža snehu. Prednostne zabezpečuje zjazdnosť hlavných križovatiek, výpadových ciest a frekventovaných ulíc s premávkou MHD,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Žilinská radnica upozorňuje, že zimnú údržbu chodníkov priľahlých k nehnuteľnostiam sú povinní zabezpečiť vlastníci, správcovia alebo užívatelia týchto nehnuteľností.

Zjazdnosťou a schodnosťou komunikácií sa rozumie taký stav povrchu komunikácie, aby bola možná bezpečná premávka na komunikáciách a chôdza na chodníkoch pre peších pri zvýšenej opatrnosti s ohľadom na poveternostnú situáciu a technicko-stavebný stav komunikácie, pričom vodič aj chodec by mali byť vybavení na pohyb v zimnom období, hlavne však vhodnou obuvou,“ dodal Čorba.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.