Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nový tréner reprezntácie do 21 rokov, Guľa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
7. mája 2018 Šport od ZilinaDen.sk Diskusia()

Žilinu po Guľovom odchode prevezme Kentoš

Jaroslav Kentoš bude od sezóny 2018/2019 hlavným trénerom MŠK Žilina, účastníka slovenskej futbalovej Fortuna ligy. Informuje o tom web žilinského klubu. Vo funkcii nahradí Adriána Guľu, ktorý sa po skončení tejto sezóny presunie na pozíciu trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov.

Štyridsaťdvaročný Guľa je šéfom lavičky MŠK Žilina od roku 2013, vlani „šošonov“ priviedol k zisku národného titulu. Vedno s Guľom k národnému mužstvu odchádza zo Žiliny aj jeho dlhoročný asistent Marián Zimen. Guľa viedol MŠK v 204 súťažných stretnutiach, čo je najviac spomedzi všetkých trénerov Žiliny v 110-ročnej histórii klubu.

„Vzhľadom na odchod Pavla Hapala a následne aj jeho asistenta Ota Brunegrafa z reprezentačnej stoličky hľadal Slovenský futbalový zväz nástupcu, ktorý by vedel pokračovať v načatej práci a kontinuálne nadviazať na predošlú robotu trénerov. Výkonný výbor SFZ poveril prezidenta SFZ Jána Kováčika a mňa ako viceprezidenta SFZ, aby sme oslovili Adriána Guľu, ktorý bol jediným kandidátom a pre SFZ bol hlavnou prioritou,“ povedal pre web MŠK jeho športový riaditeľ Karol Belaník a pokračoval: „Iniciatíva vyšla zo zväzu, následne rokoval prezident zväzu s majiteľom MŠK pánom Antošíkom a keď sa spoločne dohodli, následne sa začalo rokovanie so samotným trénerom.“

Posun v kariére

„V živote musíte robiť rozhodnutia. Toto bolo jedno z tých zložitejších, tiež však jedno z tých, ktoré vás môžu posunúť. Som hrdý, že som tu mohol pôsobiť päť rokov a že som mohol spolupracovať s ľuďmi v tomto klube. Cítil som, že hráči potrebujú zmenu, aj preto som sa rozhodol pre tento nie jednoduchý krok. Je tam veľa emócií. Keď prišla ponuka viesť reprezentáciu Slovenska, rozhodol som sa, že ju s vďačnosťou prijmem, aby som pomohol hráčom, klubu a aby som sa posunul vo svojej kariére,“ povedal Adrián Guľa pre komunikačné kanály MŠK. „Chalani o situácii vedeli, bolo to trochu zamotané. Do žilinského futbalu som od prvého dňa dal všetko. S chalanmi mám otvorený vzťah. Klub za mnou stál a stojí. Je dôležité, aby hráči pokračovali v načatej práci a dali fanúšikom odmenu v podobe európskeho pohára,“ doplnil A. Guľa.

Daná kontinuita

Jaroslav Kentoš od roku 2015 pôsobí v MŠK Žilina ako hlavný tréner projektu „B“+U19. Spolu so 43-ročným kormidelníkom sa k A-tímu presunie aj jeho asistent Tibor Goljan. „Na našu filozofiu nebude mať žiadny vplyv odchod trénera Guľu. Kontinuita prebieha aj tým, že od 1. júla prevezme trénerské žezlo Jaroslav Kentoš, ktorý u nás končí už svoju tretiu sezónu. Už pri jeho angažovaní z Podbrezovej sme si zadefinovali, že tréner Kentoš systémovo vníma filozofiu nášho klubu. Tri roky pracoval v projekte, jeho rukami prešlo veľa mladých hráčov a zároveň bol v úzkej spolupráci s realizačným tímom Aďa Guľu. Z tohto pohľadu je kontinuita jasná a daná. S trénerom Kentošom sme sa už vtedy dohodli, že po odchode Adriána bude trénerom A-tímu práve on. Počas jeho trojročnej práce v projekte ukázal progres a zároveň nasal naše myšlienky. Nehľadali sme preto trénera zvonku, ktorý by zmenil našu koncepciu,“ uviedol Belaník.

Uvoľnenú trénerskú stoličku v projekte „B“+U19 zaujme Norbert Guľa, ktorý pracuje u „šošonov“ viac než rok a v aktuálnej sezóne zastáva post hlavného trénera mládežníckeho družstva do 17 rokov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.