Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zilinsky triatlon mkreo 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
M Kreo
14. augusta 2018 Šport od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Žilinský triatlon oslavuje 20. narodeniny, do Žiliny mieria aj európski juniorskí triatlonisti

Počas víkendu 18. a 19. augusta sa uskutoční tradične v lokalite Vodného diela Žilina jubilejný, v poradí už 20. ročník Žilinského Triatlonu.

„Bolesť prebolí, hrdosť zostane“ – tento slogan asi najlepšie vystihuje to, o čom triatlon je. Vyznávači aj fanúšikovia, všetci triatlonoví nadšenci majú možnosť absolvovať v krásnom prostredí žilinského Vodného diela atraktívne triatlonové preteky určené ako pre výkonnostných športovcov, ktorí denne v bazéne, na bicykli, alebo na bežeckých tratiach absolvujú desiatky kilometrov, tak aj pre širokú verejnosť túžiacu predovšetkým prekonať samých seba.

Organizátor podujatia Klub plaveckých športov Nereus Žilina vychádza z dlhoročných skúseností a pripravil spolu s svojimi partnermi podujatie s kvalitnou organizáciou, dobre zabezpečenými traťami, vybaveným zázemím a s príjemnou športovou atmosférou.

Súťažiť budú aj junori

Podujatie patrí dlhoročne medzi najvýznamnejšie medzinárodné športové akcie, ktoré sú organizované v Žiline. Úroveň a kvalitu podujatia potvrdzuje ocenenie Športové podujatie roka mesta Žilina z roku 2013 a priznaný štatút pretekov I. kategórie, s ktorým sa môže pochváliť len máloktoré podujatie v triatlone organizované na Slovensku. V tomto roku si organizátori pripíšu ďalší významný úspech – Žilina ako jedno zo siedmich európskych miest bude hostiť európskych mladých športovcov v rámci Európskeho pohára juniorov v triatlone. Účasť potvrdilo 122 juniorov a junioriek z 16 európskych krajín. Okrem nich usporiadatelia očakávajú účasť ďalších približne 600 pretekárov zo Slovenska i okolitých krajín.

Zilinsky triatlon mkreo 2.jpg
M Kreo

Počas dvoch súťažných dní si zmerajú svoje sily na jednotlivých tratiach ako úplní začiatočníci, tak aj skúsení pretekári, veteráni, jednotlivci a štafety. Súťažiť sa bude v nádrži Vodného diela a na priľahlých cestných komunikáciách, z ktorých bude v tento deň z dôvodu bezpečnosti pretekárov vylúčená automobilová doprava.

Športový sviatok

Triatlonový sviatok odštartuje v sobotu o 9.15 hod. pretekmi na najkratších tratiach v tzv. super šprint triatlone jednotlivcov (0,15 km plávanie – 4 km cyklistika – 1 km beh). Tieto preteky sú určené predovšetkým deťom a začínajúcim triatlonistom, ktorí si ešte netrúfnu na dlhšie objemy.
Krátko po nich bude podujatie pokračovať pretekmi v krátkom triatlone (1,5 – 40 – 10 km), pričom sa bude rozhodovať, kto získa tohoročný titul Majstra SR v kategórii mužov a žien. Sobotný program zavŕši v poobedňajších hodinách náročná súťaž v terénnom kros triatlone.

V nedeľnom programe sú o 10. hodine naplánované preteky s najmasovejšou účasťou v šprint triatlone jednotlivcov a štafiet (0,75 km plávanie – 20 km cyklistika – 5 km beh. Víkendový triatlonový program vyvrcholí pretekmi Európskeho pohára junioriek (štart o 13.00 hod.) a juniorov (štart o 15.00 hod.).

Okrem športového programu je pre divákov a návštevníkov Vodného diela pripravený aj doplnkový program – predvádzanie a predaj cyklistického, plaveckého a bežeckého športového sortimentu a stánky s občerstvením.

A na záver ešte niečo pre tých, ktorí majú radi pekné zmysluplné športové výzvy: Tri významné žilinské športové podujatia sa v tomto roku spojili a vytvorili unikátnu spoločnú medailu. Tá vznikne spojením troch účastníckych medailí a získa ju ten, kto absolvuje každé z troch pretekov – Žilinský triatlon, Žilinský mestský polmaratón a Žilinské blatíčko.

Zilinsky triatlon plagat.jpg

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.