Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta prvej triedy autá
ilustračné: SITA
10. septembra 2018 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Žilinský kraj si dal vyhotoviť Stratégiu udržateľného rozvoja dopravy a mobility

Stratégiu udržateľného rozvoja dopravy a mobility spracuje skupina dodávateľov Žilinská univerzita v Žiline, Výskumný ústav dopravný, a. s., Žilina a spoločnosť DAQE Slovakia, s. r. o., Žilina v troch nadväzujúcich etapách (analýza, návrh a čistopis stratégie).

Žilinský kraj chce na zákazku za 415,8 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty (499-tisíc eur vrátane DPH) využiť peniaze Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej vlani v októbri, predpokladaná cena za zhotovenie štúdie do devätnástich mesiacov bola 446,5 tisíca eur bez DPH (535,7 tisíca eur s DPH). Ponuku predložila iba uvedená skupina dodávateľov.

„Stratégia bude spracovaná v rozsahu administratívneho územia ŽSK na základe dopravných prieskumov, prepravných charakteristík osobnej, verejnej a nákladnej dopravy, analýzy dopravnej infraštruktúry a zložiek sídelnej štruktúry ŽSK,“ oznámil Žilinský kraj v opise tendra. Má to byť v súlade s metodickým usmernením riadiaceho orgánu IROP k vypracovaniu plánov udržateľnej mobility vydanom Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v septembri 2015 a s jeho prílohou – metodickými pokynmi k tvorbe plánov udržateľnej mobility vydanou Ministerstvom dopravy a výstavby SR v roku 2015 ako podklad pre čerpanie finančných prostriedkov EÚ.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.