Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredná priemyselná škola stavebná v Žiline
ilustračné: maps.google.sk
10. októbra 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Žilinský kraj pripravuje spoluprácu s čínskymi školami

Žilinský samosprávny kraj pripravuje s čínskou partnerskou provinciou Zhejiang spoluprácu v oblasti školstva. Zástupcom štyroch stredných škôl z čínskeho mesta Ningbo predstavili slovenské stredoškolské vzdelávanie a načrtli možnosti výmeny študentov.

„Provincia Zhejiang, kde sa mesto Ningbo nachádza, je naším partnerským regiónom už od roku 2012 a za ten čas sa nám podarilo vybudovať silný vzťah v oblasti investícií či cestovného ruchu. A teraz už i školstva. Je to výborná príležitosť, ako rozvíjať náš kraj a priniesť niečo nové,“ povedal podpredseda kraja Jozef Štrba.

Zástupcovia čínskych škôl navštívili v Žiline dopravnú akadémiu, strednú stavebnú školu a tiež krajské centrum odborného vzdelávania a prípravy pre automobilový priemysel. „Hovorili sme najmä o systéme fungovania školstva na Slovensku, snažili sme sa odprezentovať teoretické i odborné vzdelávanie študentov. Praktické vyučovanie mohli vidieť v SOŠ stavebnej, kde si žiaci trénujú svoje zručnosti v reálne vybudovanom byte. Odborné vzdelávanie sa u nás snažíme dávať do popredia a je to vidieť aj na vybavení a modernom prístupe škôl. Možnosť spolupráce s čínskymi školami by určite bola veľkým lákadlom pre budúcich študentov,“ povedala riaditeľka odboru školstva Žilinského samosprávneho kraja Dana Mažgútová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.