Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rudiny II
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.rudiny.sk
23. februára 2016 Novinky od ZilinaDen.sk© ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Žilinský komplex Rudiny II je o krok bližšie k realizácii

Developerská spoločnosť Istrofinal, ktorá realizáciu komplexu plánuje, totiž predložila zámer na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Urbanisticko-architektonická súťaž na polyfunkčný komplex Rudiny II na sídlisku Hliny bola vyhlásená v roku 2013.

Developer do urbanisticko-architektonického návrhu zapracoval spracované pripomienky Stavebnej komisie a občanov. Bytové domy sú oproti pôvodnému návrhu posunuté na vzdialenosť 45 metrov od panelového domu Bajzová 26 – 34 a sú znížené o dve podlažia, namiesto plánovaného parkoviska vznikne detské ihrisko s parkovou časťou. V prvej etape budú postavené štyri bytové domy, v ktorých bude spolu približne 90 bytov a priestor pre drobné služby, ako sú pošta, kaderníctvo či zubár. Druhá etapa, v ktorej má pribudnúť obchodná zóna a jeden bytový dom, bude dočasne pozastavená. Zapracované boli aj pripomienky Komisie životného prostredia a Dopravnej komisie.

Ako uvádza etrend.sk, na ploche 2,5 hektára navrhuje Istrofinal obchodné jednotky s predajnou plochou 2 880 metrov štvorcových v prízemnej budove a polyfunkčné objekty s garážami. Výškové dominanty komplexu budú mať sedem až 11 podlaží so 146 bytmi a 321 parkovacími miestami. V centre komplexu by malo byť nové námestie s vodnou plochou s fontánou a predajnými stánkami. Počítajú aj s detským ihriskom a parkom.

Územný plán zóny Žilina – Centrum Rudiny II mesto schválilo už vlani a návrh z neho vychádza. Projekt rieši voľné priestranstvo medzi predajňami Tesco, Lidl, Trend a herňou. Pre park na severnom okraji vypracujú samostatnú dokumentáciu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.