Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, euro
ilustračné: pixabay.com
20. júla 2016 Novinky od ZilinaDen.skTS, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Žilinský colný úrad vybral za prvý polrok do štátneho rozpočtu 291 miliónov eur

Úrad tým splnil plán na 112 %. Najväčšiu zásluhu na tomto čísle mal automobilový sektor, ktorý v kraji pôsobí.

Od začiatku januára prispel Colný úrad Žilina do štátneho rozpočtu sumou 291 miliónov eur. Ide o financie z výberu cla, DPH a spotrebných daní. Ďalších 5,25 milióna eur smeruje do rozpočtu Európskej únie, kde Slovensko podľa európskych pravidiel odvádza ľ vybratého cla.

Hlavný podiel, až 82,43 %, na dosiahnutom výsledku mal výber DPH pri dovoze tovaru z tretích krajín. Nasledovali spotrebné dane s 15,86 %.

V kraji sa darilo automobilovému priemyslu, čo sa kladne odrazilo na príjmoch z cla a DPH. Najvýznamnejší platcovia pochádzajú práve z tejto oblasti a popredné priečky obsadili aj v rámci Slovenskej republiky. Do rebríčka medzi TOP 10 platcov sa zaradili aj spoločnosti s obchodnými aktivitami v liehovarníckom, elektrotechnickom, strojárskom a obuvníckom priemysle.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.