Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Velvyslanec statu izrael j.e. zvi aviner vapni s primatorom igorom chomo .jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Stretnutie primátora Igora Chomu s izraelským veľvyslancom J. E. Zvi Aviner Vapnim. Foto. zilian.sk
22. novembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Žilinskú radnicu navštívil v stredu veľvyslanec Izraela

Radnicu mesta Žilina v stredu 22. novembra navštívil veľvyslanec Izraela v Slovenskej republike J. E. Zvi Aviner Vapni. S primátorom Igorom Chomom hovorili o rôznych možnostiach spolupráce.

Slovensko-izraelské vzťahy sú zakotvené vo viacerých dohodách a zmluvách, ako sú napríklad Program spolupráce medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Izraelského štátu na roky 2013 – 2016 v oblasti vzdelávania, vedy, kultúry, mládeže a športu alebo Dohoda medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Izraelského štátu o spolupráci v oblasti priemyselného výskumu a vývoja.

V tomto duchu sa niesol aj rozhovor na žilinskej radnici. Záujem súkromných spoločností na Slovensku a v Izraeli je o inovácie a „high tech“ technológie, ktoré používajú najnovšie metódy výskumu. Možná je aj kooperácia so Žilinskou univerzitou.

Veľký potenciál existuje taktiež v spolupráci na projektoch „inteligentných miest“ (Smart cities), vďaka ktorým sa aj Žilina postupne stáva moderným mestom 21. storočia. Ide napríklad o modernizáciu MHD, budovanie integrovaného dopravného systému v celom regióne (IDS), požičovne bicyklov, rozvoj elektromobility, budovanie parkovacích domov, budovanie športovísk a zelene.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.