Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze
ilustračné: pixabay.com
23. februára 2017 Novinky od ZilinaDen.sk© ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Žilinskí poslanci si zvýšili odmeny. Koľko dostanú?

Od 1. marca tohto roka sa žilinským poslancom upraví základná odmena. Na pondelkovom zasadnutí si schválili zvýšenie odmien na úroveň minimálnej mzdy, čo v súčasnosti predstavuje 435 eur.

V roku 2016 bola priemerná odmena poslanca mestského zastupiteľstva v Žiline 348 eur, po zvýšení základných odmien by sa mala zmeniť na 582 eur. Na odmeny poslancov bude musieť mesto vyčleniť sumu 130 000 eur.

Návrh na zvýšenie odmien podal poslanec Miroslav Sokol, ktorý to odôvodnil tým, že niektorým poslancom to nevychádza a musia doplácať aj z vlastných peňazí. Druhým dôvodom je podľa neho to, že 30 percent poslancov sú pracujúci ľudia, ktorí musia zastupiteľské veci riešiť počas svojej pracovnej doby, čo zamestnávatelia netolerujú.

Sokol tvrdí, že najväčšia skupina – pracujúci ľudia – je zastúpená iba 15 % a treba to zmeniť. Zamestnaní ľudia vďaka vyššej odmene môžu začať rozmýšľať nad kandidatúrou, pretože nebudú mať problém pokryť svoje výdavky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.