Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Falzifikaty loziska cu za.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
CÚ v Žiline
2. mája 2018 Novinky od ZilinaDen.skCÚ v Žiline, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Žilinskí colníci zlikvidovali tisíce falzifikátov strojárenských ložísk

Žilinskí colníci likvidovali takmer 8 000 napodobenín ložísk. Tie zaistili v sklade žilinskej firmy ešte v roku 2011. Zástupcovia poškodenej švédskej spoločnosti vtedy vyčíslili škodu, ktorá by im vznikla, ak by sa výrobky dostali na trh, na 150 000 eur.

Ku kontrole vtedy prizvali aj odborníkov zastupujúcich držiteľa ochrannej známky, ktorí pricestovali zo Švédska. Výrobky boli tak dokonale spracované, že ani oni ich na prvý pohľad nevedeli odlíšiť od originálov. Po dôkladnej analýze nakoniec potvrdili, že ložiská nie sú pravé.

Prípad sa dostal až na súd, ktorý v polovici minulého roka potvrdil, že právo majiteľa k ochranným známkam bolo porušené a výrobky sú napodobeninami.

Presne 7 703 falzifikátov strojárenských výrobkov bolo v stredu aj za účasti zástupcov držiteľa ochrannej známky znehodnotených tak, aby sa vylúčilo ich ďalšie použitie. Týmto postupom sa colníci snažia zamedziť distribúcii tovaru, ktorý môže byť v porovnaní s originálnym menej kvalitný, čim ohrozuje nič netušiacich a oklamaných spotrebiteľov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.