Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
colníci, pašované cigarety
ilustračné: SITA
17. januára 2018 Novinky od ZilinaDen.skCÚ v Žiline, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Žilinskí colníci bilancovali, do rozpočtu prispeli minulý rok sumou 555 miliónov eur

Žilinskí colníci vykonali v minulom roku viac ako 2 600 miestnych zisťovaní, odhalili drogy a zabránili aj obchodovaniu s pochybnými farmaceutickými výrobkami.

Za rok 2017 patria medzi najúspešnejších na Slovensku v napĺňaní štátneho rozpočtu prostredníctvom príjmov z daní z medzinárodného obchodu, z DPH pri dovoze tovaru z tretích štátov a tuzemských spotrebných daní.

Do štátneho rozpočtu tak finančná správa prostredníctvom CÚ v Žiline odviedla minulý rok takmer 555 miliónov eur. Najväčší podiel na tomto čísle, až 83 percent, mala DPH. Nasledovali spotrebné dane a nakoniec clo. Na základe týchto výsledkov možno konštatovať, že spoločnostiam zameraným na výrobu a obchodovanie s liehom, vínom, zemným plynom a uhlím sa darilo viac ako v roku 2016. V rámci Slovenskej republiky je Žilinský kraj dominantný v komodite lieh a uhlie.

Pokladnice, drogy i pochybné lieky

Žilinskí colníci vykonali v roku 2017 celkom 802 kontrol zameraných na dodržiavanie predpisov o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Zistili 511 porušení, za ktoré uložili pokuty v celkovej výške 69 340 eur. V dopravných prostriedkoch, batožinách cestujúcich aj v pohostinských zariadeniach sa im pomocou služobných psov podarilo zaistiť marihuanu a pervitín v 11 prípadoch. Navyše zadržali aj 1 238 balení pochybných farmaceutických výrobkov, prevažne liekov Kamagra, s podobnými účinkami ako má Viagra.

Colný úrad Žilina niekoľkokrát zasahoval aj pri zaisťovaní nelegálneho tabaku. Jeho najväčšie množstvo, až 1,6 tony, zaistili na Orave v opustenej hale, v ktorej sa nachádzala aj funkčná sušička a rezačka na tabak.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.