Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ct fnsp za.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FNsP v Žiline
3. mája 2018 Novinky od ZilinaDen.skTS, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Do žilinskej nemocnici presunuli žeriavom nové CT

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline aktuálne vymieňa starý CT prístroj za nový počítačový tomograf. S výmenou je spojené dočasné zastavenie vyšetrení do 23. mája a taktiež nevyhnutné stavebné práce.

„Žiadame návštevníkov a pacientov, aby dbali na bezpečnosť v celom areáli a ospravedlňujeme sa im za vzniknuté obmedzenia. Práce počas najbližších dní ovplyvnia aj prejazd a parkovanie, z dôvodu zníženia kapacity parkovacích miest preto prosíme vodičov, aby jazdili opatrne, parkovali predovšetkým na záchytných parkoviskách, prípadne, ak je to možné, v týchto dňoch nechali svoje autá doma,“ upozornil vedúci hospodársko-technického odboru FNsP Žilina Eduard Dorčík.

Rozmery prístroja neumožňujú jeho presun klasickým spôsobom. Na oddelenie rádiológie ho dopravili špeciálnym žeriavom cez okno spojovacej chodby. „Vzhľadom na veľkosť CT sme museli zvoliť náročnejší spôsob dopravy, žeriavom sme už premiestnili medzi strechami chladiace zariadenia a rovnako tomograf. Odborníci z Nemecka môžu začať s inštaláciou nového prístroja,“ doplnil E. Dorčík.

Nemocnica doteraz využívala sedemročný CT prístroj, ktorý bude ďalej slúžiť na vyšetrenia v priestoroch urgentného príjmu. Nový tomograf s technickými vlastnosťami vyššej úrovne výrazne skvalitní poskytovanie zdravotnej starostlivosti na oddelení rádiológie a umožní lekárom získať presnejšie rekonštrukcie obrazov pri predoperačnej príprave. Novinkou bude tiež rozšírené softvérové vybavenie umožňujúce virtuálnu kolonoskopiu, angiografické vyšetrenia ciev na končatinách, mozgu alebo v bruchu, špeciálny onkologický softvér na vyšetrovanie rakoviny a ďalšie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.