Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Primator igor choma s mazoretkami diana.jpg
zilina.sk
27. októbra 2016 Zaujímavosti od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Žilinské mažoretky sa stali Majsterkami sveta, k titulu im zagratuloval aj primátor

Žilinské mažoretky dlhodobo patria medzi špičku vo svojej kategórii nielen v domácom, ale aj v zahraničnom meradle. Dokázali to aj na Majstrovstvách sveta MWF-II. Majorette, odkiaľ si odniesli titul Majsterky sveta.

Majstrovstvá sveta MWF-II. Majorette sa konali v chorvátskom meste Poreč od 22. do 25. septembra 2016. Zúčastnilo sa na nich takmer štyridsať súťažiacich z pätnástich krajín. Víťazstvo si odniesli žilinské mažoretky Diana z CVČ, Kuzmányho 105 pod vedením vedúcej súboru Ľudmily Štefkovej a trénerky Andrey Funtikovej, Lucie Ľuptákovej a Ivany Matejíkovej.

Mazoretky diana a ich choreografia.jpg
zilina.sk

„Teší ma, že sa žilinskému športu úspešne darí reprezentovať Slovensko vo svete. Po Petrovi Saganovi tu máme ďalšie majsterky sveta. Sú to naše mažoretky, ktoré dokázali, že tvrdá práca prináša ovocie. Touto cestou chcem poďakovať vedeniu Centra voľného času a vedúcim krúžkov, že sa venujú našim deťom a ich práca prináša úžasné výsledky,“ dodal Igor Choma.

Výsledky:
kategória sólo junior baton – vicemajsterka sveta – Simonka Bollová,
kategória sólo senior dva batony – vicemajsterka sveta – Anetka Šumplíková,
kategória junior baton veľká formácia – 4. miesto – najmladšie zverenkyne mažoretiek,
kategória senior baton veľká formácia – majsterky sveta – Žilinské mažoretky Diana z CVČ v Žiline.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...