Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica Žilina
ilustračné: SITA
22. septembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Žilinská fakultná nemocnica vybuduje sto nových parkovacích miest

Nemocnica vytvorí úpravou parkovísk a opravou ciest vo svojom areáli sto nových parkovacích miest.

„Tento týždeň sme začali s prípravnými prácami. Projekt počíta s vytvorením parkovacích miest pri hlavnej budove polikliniky, budove pediatrie a pri kuchyni,“ uviedol riaditeľ fakultnej nemocnice Ivan Mačuga. Projekt financuje nemocnica z vlastných zdrojov. Za 400-tisíc eur rozšíria aj cestu pred budovou pediatrie, vybudujú nový chodník a osadia nové dopravné značenie, pričom pôvodne obojsmerná komunikácia sa zmení na jednosmernú.

Počas stavebných prác vytvorí nemocnica dočasné parkovisko so sto parkovacími miestami pri budove liečebne pre dlhodobo chorých, aby nebol obmedzený vjazd pacientov do nemocnice. „Imobilní pacienti budú mať vyhradené parkovacie miesta priamo pred budovou liečebne pre dlhodobo chorých. Dočasné parkovisko bude k dispozícií od októbra,“ dodala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová. Stavebné úpravy by mali byť hotové naj neskôr do konca tohto roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.