Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zilinska univerzita maps.google 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
26. septembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Žilinská a Kalifornská univerzita spolupracujú vo výskume inteligentných systémov

Žilinská univerzita bude v oblasti inteligentných dopravných systémov spolupracovať s Kalifornskou univerzitou v Berkeley. Zmluvu o strategickom partnerstve vo výskume podpísali univerzity pri príležitosti oficiálnej návštevy prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v USA.

„Podpisom tejto zmluvy sa prehlbuje spolupráca v strategickej oblasti výskumu našej univerzity v oblasti inteligentných dopravných systémov s poprednou svetovou univerzitou, ktorou UC Berkeley bezpochyby v súčasnosti je,“ povedala rektorka žilinskej univerzity Tatiana Čorejová.

„Kalifornská univerzita v Berkeley je najlepšou verejnou vysokou školou na svete vo viacerých oblastiach a v ostatných rokoch aj v technike s dôrazom na informačné technológie a ich aplikácie. Táto vysoko uznávaná univerzita zohráva rozhodujúcu úlohu v kalifornskom hospodárstve a jej výskumníci vytvorili prevratné produkty. Revolučné spoločnosti a ich príspevky majú celosvetový dosah,“ dodala Martina Slavíková z oddelenia pre medzinárodné vzťahy Žilinskej univerzity.

Žilinská univerzita je v súčasnosti na Slovensku lídrom vo výskume v oblasti inteligentných dopravných systémov. Aj vďaka pilotnému projektu 7. rámcového programu EÚ na podporu špičkových tímov ERAchair, projektu Enhancing Research and innovAtion dimensions of the University of Žilina in Intelligent Transport Systems (ERAdiate) sa Žilinská univerzita radí medzi lídrov v tejto oblasti. Spoluprácou s uznávanou americkou univerzitou získajú žilinskí akademici prístup na rozšírenie svojho výskumu aj do Kalifornie, kde sa nachádzajú inovačné centrá popredných svetových firiem aj v oblastiach inteligentných dopravných systémov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.