Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pri praci na biblii.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Albi
14. decembra 2021 Novinky od Informačný servis Diskusia()

Žilinčania spojili svoje talenty a vznikla hovoriaca Detská Biblia

V Žiline sa zrodil nápad, aby biblické postavy k deťom prehovorili hlasmi známych hercov. Biblia je najčítanejšia a najprekladanejšia kniha na svete. A hoci je na pultoch obchodov množstvo krásnych detských Biblií, táto, „Žilinská“, je iná ako všetky ostatné. Je to kniha, ktorá rozpráva a spieva. Obsahuje biblické príbehy, rôzne zvuky a dialógy postáv, krehké modlitbičky, chytľavé pesničky a nechýbajú ani deťmi také obľúbené zábavné kvízy.

„Biblia je kniha kníh. Nesie v sebe múdrosť, ktorú by mal poznať každý. Veriaci aj neveriaci. Nie je to náboženská príručka, ale kniha pre všetkých ľudí s presahom do histórie, kultúry, umenia, jazyka i bežného života. Nad spracovaním detskej Biblie sme sa zamýšľali už pár rokov. Hovorili sme si: „Prečo nepriniesť deťom aj najčítanejšiu knihu sveta prostredníctvom hovoriacej knihy?“ Dali sme dokopy úžasný tím ľudí, ktorí pracovali v plnom nasadení, oddane a s veľkým nadšením i trpezlivosťou. Veríme, že je to cítiť a výsledok Vás určite očarí.“, povedala Katarína Kočutová, pod redaktorskou taktovkou ktorej Detská Biblia vznikla.

Samotné ilustrácie zo štetca Žilinčana, akademického maliara Stana Lajdu, sú umeleckým dielom. Po otvorení knihy má čitateľ pocit, že sa pozerá na obrazy. Každá téma má svoju vlastnú atmosféru a náladu. Milé a láskavé detské texty napísala mladá autorka Mária Prodajová. Texty a hudbu k piesňam zložila Anna Privka Petrášková a spolu s hudobníkmi ušili piesne presne na mieru k jednotlivým kapitolám Biblie. Tvorcovia často konzultovali texty a obrázky s vlastnými deťmi. Na nich takpovediac testovali, či a ako im rozumejú. Kniha vznikala pod dohľadom odborných garantov Mgr. Petra Ondreja,PHD. a Mgr. Mariána Lajdu.

Hlasy biblickým postavám a príbehom prepožičali známi herci Helenka Krajčiová, Ivan Šandor a Martin Kaprálik, ktorí sa potešili spolupráci na tomto projekte. Detské hlasy nahrali Sára Suchovská a Dominik Budinský.

Tvorcovia Detskej Biblie veria, že táto knižná publikácia prinesie do rodín pekné spoločné chvíle a deti sa pri nej zabavia i získajú mnohé vedomosti. Kniha má nenápadný a nenútený edukatívny rozmer, pretože vydavateľ Albi vo svojich detských konceptoch podporuje myšlienku, že učenie môže byť hra. Knihu spoločnosť daruje aj Krajskej knižnici v Žiline, takže si ju bude možné požičať.

Informačný servis

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.