Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť galériu
Zľava: Vasil Bozhikov z ŠK Slovan Bratislava a Michal Škvarka z MŠK Žilina. Foto: SITA
25. septembra 2017 Šport od ZilinaDen.sk

Žilina v šlágri pod Dubňom zdolala Slovan o gól

Futbalisti MŠK Žilina triumfovali pod Dubňom 3:2 nad hráčmi ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

Do zápasu vstúpili lepšie „belasí“ – skóre otvoril v 10. min Filip Oršula. „Šošoni“ vyrovnali už o štyri minúty presným zásahom Lukáša Jánošíka. V druhom polčase prevzali taktovku Žilinčania, z čoho vyplynuli dva góly v sieti brankára Dominika Greifa: najprv ho prekonal Nikolas Špalek a druhý presný zásah si pripísal Jánošík.

Radosť hráčov MŠK ŽŽilina z vyrovnávajúceho gólu. Foto: SITA

Slovanisti v závere zatlačili hráčov Žiliny a vyťažili z toho gól Róberta Vitteka, ktorý mal ďalšiu veľkú príležitosť v posledných sekundách zápasu, nevyužil ju však. Futbalisti Slovana prvýkrát v sezóne prehrali, so ziskom 21 bodov sú na druhom mieste tabuľky. Žilina má o šesť bodov menej a patrí jej piata priečka.

Futbal – Fortuna liga 2017/2018 – 10. kolo – nedeľa:

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:1)

Góly: 14. a 72. L. Jánošík, 55. Špalek – 10. F. Oršula, 87. Vittek, ŽK: 37. Káčer, 72. Jánošík – 45.+ Rabiu, rozhodovali: P. Hrčka – Balko, Benko, 5 150 divákov

Brankár Dominik Greif z ŠK Slovan prepúšťa vyrovnávajúci gól ŽŽiliny. Foto: SITA

Zostavy:

Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Mazáň – Káčer, I. Díaz, Škvarka – Špalek (90.+ Holúbek), S. Mráz (87. Otubanjo), L. Jánošík (82. Králik)
Slovan: Greif – Čikoš, B. Sekulič, Božikov, Chouchoumis – L. Droppa (72. Savičevič), Rabiu – Hološko, Holman, F. Oršula (56. F. Kubík) – J. Mareš (84. Vittek)