Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
15. januára 2018 Šport od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Žilina uspela v súboji s Popradom na vlastnom ľade

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina triumfovali na vlastnom ľade nad Popradom 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 37. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Ako prvý sa v zápase presadil už v 4. minúte domáci Radim Hruška. Hostia však v priebehu troch minút otočili skóre gólmi Samuela Mlynaroviča a Dávida Buca. Žiline však stačila iba jedna minúta a Lukáš Handlovský postaral o vyrovnanie. Ďalších gólov sa diváci dočkali až v tretej tretine. Víťazstvo „vlkov“ zabezpečili Tomáš Pospíšil a Rastislav Konečný. Pre „kamzíkov“ ide po štyroch víťazstvách o prvú prehru vo vzájomných zápasoch v tejto sezóne. Žilina zaokrúhlila svoj bodový zisk na 50, kým Poprad ostal na 67 bodoch.

Zľava: Dávid Bondra z HK Poprad, Peter Húžževka a brankár Tomáš Tomek z Doxxbet ŽŽilina. Foto: SITA

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – 37. kolo – nedeľa:

MsHK Doxxbet Žilina – HK Poprad 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Góly: 4. R. Hruška (Juraško), 11. Handlovský (Pospíšil, L. Kozák), 41. Pospíšil (Handlovský), 51. Konečný (Stupka) – 7. Mynarovič (McDowell, Buc), 10. Buc
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stabo – Kacej, Krajčík, 801 divákov

Zostavy:

Žilina: T. Tomek – L. Kozák, Martin Mazanec, Juraško, Andersons, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Hatala – Handlovský, Holovič, Pospíšil – M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Švihálek, Húževka, Klimenta – Stupka, Konečný, Rogoň
Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Krempaský, Romaňák – Svitana, Mlynarovič, Hvila – Lichanec, Heizer, Buc – Matúš Paločko, Vartovník, D. Bondra – Vašaš, Bjalončík, Matej Paločko