Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pri pamatnej doske genmjr. in memoriam jozefa dobrovodskeho v sade snp v ziline.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pri pamätnej doske genmjr. in memoriam Jozefa Dobrovodského v Sade SNP. Foto: zilina.sk
28. augusta 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Žilina si pripomenula 74. výročie vypuknutia Slovenského národného povstania

Pri Pamätnej doske genmjr. in memoriam Jozefa Dobrovodského v Sade SNP v Žiline si v utorok pripomenuli 74. výročie vypuknutia Slovenského národného povstania.

„Slovenské národné povstanie bolo kľúčovým momentom národného významu pre nás všetkých a natrvalo sa zapísalo do slovenských dejín. Je dôležité spomínať na tých, ktorí sa rozhodli vstúpiť do ozbrojeného boja a brániť našu krajinu proti nacistickej okupácii. Máme byť na čo hrdí a preto si pripomínajme naďalej tieto udalosti, aby sme vzdali hold a úctu všetkým účastníkom povstania,“ povedal vo svojom príhovore primátor Igor Choma.

Zástupca primátora Patrik Groma spolu s vnukom pána Čičku, ktorý bol v septembri 1944 popravený nacistickým vojskom v Sade na Studničkách, znovu odhalili pamätnú tabuľu, aby sa nezabudlo na obete vojny.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.