Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FNsP Žilina, Igor Choma, Andrej Kiska
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
30. marca 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Žilina je podľa prezidenta Andreja Kisku zvláštnym centrom našej krajiny

Žilina je zvláštnym centrom našej krajiny, jeho boľavým miestom je nemocnica, konštatoval prezident Andrej Kiska.

Prezident začal dnešný pracovný výjazd v Žiline stretnutím s primátorom Igorom Chomom. Diskutovali najmä o potrebe dokončiť výstavbu diaľnic a o rozvoji fakultnej nemocnice.

Žilina je takým zvláštnym centrom našej krajiny, križujú sa tu naše cesty, prepravné tepny. Žilina je mestom, kde študenti, mladí ľudia dávajú taký, povedal by som, nový smer robotizácii. S pánom primátorom sme diskutovali najmä o potrebe dokončenia ciest, pretože skutočne to množstvo áut, ktoré prechádza mestom, vytvorenie cestnej infraštruktúry veľmi pomôže odľahčiť toto mesto,“ povedal Andrej Kiska.

Konštatoval, že Žiline sa veľmi dobre darí. Boľavým miestom je podľa neho fakultná nemocnica. „Je tu relatívne nízka nezamestnanosť, je tu nárast investorov, takže som rád, že sa mestu darí a verím, že také boľavé miesta ako nemocnica sa nám spoločne s vládou, s pánom primátorom, ale aj z mojej pozície, so všetkými tými, ktorí môžeme pomôcť, že dokážeme pomôcť,“ dodal Kiska.

Podľa žilinského primátora Igora Chomu fakultnej nemocnici v minulosti neprospelo ani časté striedanie riaditeľov. „Rozoberali sme tie príčiny, prečo sa žilinská nemocnica nachádza nie v príliš dobrých číslach a nie v príliš dobrom fyzickom stave i napriek tomu, že je to nemocnica krajského mesta. Tu treba zdôrazniť, že to nie je ani nemocnica mestská, ani nemocnica krajská, ale je to štátna nemocnica. Teraz je potvrdený nový riaditeľ a ja som presvedčený, že aj po nástupe nového ministra sa bude dať diskutovať veľmi otvorene a odborne, ako rozbehnúť žilinskú nemocnicu a akým spôsobom vrátiť niektoré oddelenia, ktoré tu boli zrušené a chýbajú. Dohodli sme sa, že spoločným úsilím budeme tlačiť aj pána ministra, aj vládu, aj vedenie nemocnice, aby naozaj tá nemocnica začala rásť,“ povedal Choma.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.