Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vitazi wings for life world run 2018 v ziline.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Víťazi Wings for Life World Run 2018 v Žiline. Foto: zilina.sk
8. mája 2018 Šport od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Žilina behala s celým svetom za dobrú vec, zapojilo sa 37 bežcov

Bežci po celom svete sa 6. mája postavili na štartovaciu čiaru a vyrazili na trať pretekov Wings for Life World Run. Ich cieľ bol jasný, nielenže si zabehli, ale aj podporili tých, ktorí bežať sami nemôžu.

Bežecko-charitatívne podujatie si po prvýkrát na vlastných nohách vyskúšali aj bežci v Žiline. Na štart sa postavilo 23 bežcov a 14 bežkýň. Súťažili na trati, ktorá smerovala zo Zámockého parku Budatínskeho hradu po nábreží Váhu a späť, pričom jeden okruh meral 5,2 km. Namiesto cieľovej čiary bežali účastníci pred virtuálnym stíhacím autom prostredníctvom aplikácie v mobilných telefónoch.

Ambasador zilinskych pretekov juraj vitko.jpg
Ambasádor žilinských pretekov Juraj Vitko. Foto: zilina.sk

Začiatok behu bol presne o 13. hodine. Virtuálne stíhacie auto vyrazilo 30 minút po štarte, rozbiehalo sa rýchlosťou 15 km/h a postupne zrýchľovalo až kým nedobehlo posledného bežca na trati. „Stopercentný výťažok všetkých príspevkov a štartovných poplatkov ide priamo na projekty zaoberajúce sa výskumom miechy. Žilinským podujatím sme prispeli sumou takmer 500 eur a touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa do tejto unikátnej akcie zapojili,“ povedal žilinský primátor Igor Choma. Ambasádorom v Žiline bol bývalý reprezentant SR v maratóne Juraj Vitko, ktorého dostihlo auto po viac ako 23 km, čím skončil na celkovom štvrtom mieste.

Charitativno bezecke wings for life world run po prvykrat v ziline.jpg
Charitatívno-bežecké podujatie Wing for Life World Run po prvý raz v Žiline. Foto: zilina.sk

Podujatie Wings for Life World Run vzniklo v roku 2014 a do piateho ročníka sa mesto Žilina ako organizátor spolu s Považským múzeom zapojili po prvýkrát, v metropole severného Slovenska mali preteky svoju premiéru.

Výsledky troch najlepších mužov a žien

Muži:

1. Roman Chromek – 31,16 km
2. Samuel Balcár – 28,10 km
3. Boris Peško – 26,60 km

Ženy:

1. Ivona Hodasová – 15,34 km
2. Miroslava Gáborová – 14,51 km
3. Vierka Bysterská + Lucia Ďuranová – 14,30 km

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.