Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bytovka pred asanaciou Predmestská ulica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
14. septembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Zdevastovanú bytovku na Predmestskej ulici mesto zbúra

Mesto Žilina deložovalo zo zdevastovanej bytovky na Predmestskej ulici squatterov – neoprávnených užívateľov nehnuteľnosti a zbúra ju pre nevyhovujúci stav.

Rodine s platnou nájomnou zmluvou, ktorá obývala bytovku, mesto zabezpečilo náhradné bývanie v mestskom nájomnom byte. Ostatní obyvatelia, ktorí obývali bytovku bez nájomnej zmluvy a neoprávnene, boli vysťahovaní bez nároku na náhradné bývanie.

Neoprávneným užívaním bytov a znečisťovaním okolia bola bytovka značne poškodená. Často sa tam schádzali neprispôsobiví občania a neraz zasahovali aj hliadky mestskej polície. Bytovka, ktorá v minulosti dlhé roky slúžila slušným občanom, je tak po obývaní squattermi odsúdená na zánik.

„Obyvateľom v okolí čoskoro asanovanej bytovky sa enormne zvýši kvalita bývania. Búranie je naplánované po schválení uzatvorenia jazdného pruhu na Predmestskej ulici. Vodiči sa budú musieť pripraviť na dopravné obmedzenia z dôvodu ich bezpečnosti. Po asanácii zdevastovanej stavby tu však neostane prázdne miesto, ale ihneď začíname prípravné práce pre výstavbu bytového domu s nájomnými bytmi. Tie budú prideľované podľa poradovníka,“ dodal zástupca primátora Žiliny Patrik Groma.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.