Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
športovisko, ihrisko
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Primátor a súčasné vedenie školy slávnostne otvorili nové športovisko. Foto: zilina.sk
19. septembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Závodí otvorili nové športovisko pre deti a mládež

Ihrisko pri Základnej škole s amterskou školou v Závodí bolo slávnostne sprístupnené deťom a mládeži v pondelok 19. septembra.

V rámci projektu vybudovalo mesto ihrisko s prírodnou a umelo zavlažovanou trávou, ktoré využíva dažďovú vodu zo striech. S realizáciou projektu sa začalo v marci minulého roka, pričom financie vo výške 36 800 eur boli pokryté z Nórskych fondov v rámci projektu Využitie dažďovej vody na základnej škole v Závodí.

Niekoľkomesačnou rekonštrukciou prešlo aj detské ihrisko, na ktorom sa vybudovalo osem prvkov. Financovanie vo výške 26 000 eur bolo zabezpečené z rodičovského združenia pri základnej škole a v rámci rozpočtu školy určeného zriaďovateľom (vlastné príjmy) a takisto z pohotovostného fondu poslancov Mestského zastupiteľstva v Žiline za volebný obvod Závodie.

Ihrisko pri zakladnej skole v zavodi.jpg
Ihrisko pri Základnej škole v Závodí. Foto: zilina.sk

Okrem toho pri základnej škole vybudovali päť workoutových prvkov, na ktoré boli použité finančné prostriedky vo 6 900 eur z vlastných príjmov základnej školy a rozpočtu rodičovského združenia pri základnej škole.

„Kladieme dôraz na potreby našej mládeže, pretože práve oni sú našou budúcnosťou. Je preto našou snahou budovať a rozširovať možnosti trávenia ich voľného času a stavať miesta, kde sa môžu stretávať a voľne športovať. Aké ďalšie benefity prinesie toto ihrisko, ukáže čas. Ja však pevne verím, že len tie pozitívne,“ dodal primátor Igor Choma.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.