Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poľadovica, chodník
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
29. novembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Zasnežené chodníky možno nahlasovať nepretržitej službe

Zasnežené či zľadovatené chodníky a cesty v Žiline možno nahlasovať pracovníkom zimnej údržby na telefónom čísle 041/ 5652371. Počas celej zimy monitoruje údržbu žilinských námestí, mestských ciest a chodníkov nepretržitá dispečersko-spravodajská služba.

Žilinská radnica v tejto súvislosti upozorňuje, že zimnú údržbu chodníkov priľahlých k súkromným nehnuteľnostiam sú povinní zabezpečiť vlastníci, správcovia alebo užívatelia týchto nehnuteľností. „Zjazdnosťou a schodnosťou komunikácií sa rozumie taký stav povrchu komunikácie, aby bola možná bezpečná premávka na komunikáciách a chôdza na chodníkoch pre peších pri zvýšenej opatrnosti s ohľadom na poveternostnú situáciu a technicko-stavebný stav komunikácie, pričom vodič aj chodec by mali byť vybavení na pohyb v zimnom období, hlavne však vhodnou obuvou,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Zimnú údržbu 255 kilometrov ciest a 62 kilometrov peších komunikácií v Žiline zabezpečuje spoločnosť Žilinské komunikácie. „Podľa potreby posýpa povrch vozoviek inertným a chemickým materiálom, zhŕňa, pluhuje a odváža sneh. Prednostne zabezpečuje zjazdnosť hlavných križovatiek, výpadových ciest a frekventovaných ulíc s premávkou mestskej hromadnej dopravy,“ dodal Čorba. Žilinské komunikácie majú na zimu pripravených približne 700 ton inertného a 950 ton chemického posypového materiálu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.