Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
deti, škôlka, hra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
23. februára 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Zápisy do materských škôl sa uskutočnia až v prvý májový týždeň

Zápisy do žilinských materských škôl sa tento rok uskutočnia až v týždni od 2. do 6. mája. Predchádzajúce roky bývali zápisy už v marci.

Každá z 26 mestských škôlok si určuje konkrétne podmienky prijímania detí, od 22. februára sú podmienky zverejnené na budovách škôl. „Zákonný zástupca dieťaťa je povinný do materskej školy doručiť písomnú žiadosť spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, je nutné k žiadosti a potvrdeniu o zdravotnom stave dieťaťa priložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie pre školský rok 2016/2017 si rodičia môžu stiahnuť na webovej stránke mesta v časti občan – žiadosti a tlačivá.

Žilinská radnica spravuje 21 samostatných materských škôl a päť škôlok, ktoré sú súčasťou základných škôl.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.