Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Volby informacie zilina ilustracne pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračná foto : pixabay
2. októbra 2018 Novinky od ZilinaDen.skTS, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Začína sa s doručovaním oznámení o podrobnostiach komunálnych volieb

O necelých šesť týždňov čakajú Slovensko komunálne voľby. Voľby do orgánov miestnej samosprávy sa uskutočnia v sobotu 10. novembra. V meste Žilina sa od pondelka 1. oktábra začalo s doručovaním oznámení o čase a mieste konania komunálnych volieb.

Roznášanie potrvá do 14. októbra 2018. V oznámení bude uvedený čas konania volieb, volebný okrsok, volebná miestnosť, stručný spôsob úpravy hlasovacieho lístka a povinnosť voliča preukázať sa pred hlasovaním preukazom totožnosti. „Oznámenie sa doručuje systémom jednej zásielky do domácnosti, čiže nie každému voličovi zvlášť. Ak teda v domácnosti žijú štyria voliči, do schránky príde jedno oznámenie, nie štyri, ako to bývalo v minulosti,“ vysvetlila vedúca odboru vnútorných vecí Mestského úradu v Žiline Jana Brathová. Ako doplnila, na oznámení nebude uvedené meno a priezvisko voliča, ale len adresa jeho trvalého pobytu.

V Žiline sa volí jeden primátor a 31 komunálnych poslancov v ôsmich volebných obvodoch. Počet volebných obvodov sa nemení a nemení sa ani počet poslancov. „Jediná zmena, ktorá nastala je, že do volebného obvodu č. 8 pribudli mestské časti Strážov a Mojšova Lúčka. Mestská časť Strážov pribudla z pôvodného volebného obvodu č. 7 a Mojšova Lúčka z volebného obvodu č. 6 a zároveň sa časť volebného obvodu č. 1 – Hliny VII a Malá Praha presunula do volebného obvodu č. 2,“ upozornila J. Brathová. Počet poslancov ostáva nezmenený.

Nového primátora si budú Žilinčania vyberať spomedzi siedmich kandidátov a 31 mestských poslancov zo 150 kandidátov. Voliči nájdu všetky potrebné informácie o pripravovaných voľbách aj na webovej stránke mesta Žilina a zároveň v časti eGOV/Voľby si môžu preveriť číslo volebného okrsku, v ktorom môžu voliť, názov volebného okrsku, adresu volebného okrsku, taktiež majú k dispozícii zoznam volebných okrskov, v ktorom je možné vyhľadávať zaradenie konkrétnej ulice do volebného okrsku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.