Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Primatorsky punc zilina.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
29. januára 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Výťažok z Primátorského punču putuje do Nadácie Mesta Žilina

Žilinčania a návštevníci mesta opäť prejavili svoju štedrosť a pomohli dobrej veci. Počas vianočných trhov v decembri prispeli na Primátorský punč sumou 1 420,74 eur.

V pondelok popoludní odovzdal žilinský primátor Igor Choma tento výťažok spolu s vyzbieranou sumou z vianočnej tomboly zamestnancov mestského úradu Nadácii Mesta Žilina. Symbolický šek v celkovej výške 2 104,74 eur si z rúk primátora prevzala správkyňa nadácie Jana Filipová.

„Chcem poďakovať obyvateľom a návštevníkom nášho mesta, ale aj zamestnancom mestského úradu, že sa zapojili do tohto dobročinného podujatia, ktoré z roka na rok naberá na svojej popularite. Verím, že tieto peniaze pomôžu ľuďom, ktorí to najviac potrebujú,“ povedal po odovzdaní symbolického šeku Igor Choma.

Viac o 104 eur

Dodal, že spolupatričnosť k občanom v núdzi prejavilo zakúpením primátorského punču množstvo obyvateľov, ktorí boli štedrejší ako predchádzajúci rok a prekonali minuloročnú vyzbieranú sumu o 104 eur. Vlani bola celá suma prerozdelená medzi Detské jasle na Veľkej okružnej a Jedáleň na Lichardovej ulici.

Nadácia Mesta Žilina, kam peniaze putujú v tomto roku, poskytuje pomoc zdravotne postihnutým, seniorom, chorým a bezmocným občanom v núdzi, ktorí potrebujú predovšetkým zdravotnú rehabilitáciu, či rôzne špeciálne pomôcky. „Získané financie budú rozdelené medzi žiadateľov o pomoc, na zlepšenie ich už aj tak neľahkej životnej situácie. Žilinčania boli ozaj štedrí a preto budeme môcť uspokojiť požiadavky viacerých žiadateľov,“ skonštatovala správkyňa nadácie. Podľa jej slov venujú časť z vyzbieraných peňazí chlapcovi študentovi, ktorému zomrel otec a nemá peniaze na odkúpenie popola z pohrebnej služby.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.