Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trolejbus
ilustračné: zilina.sk
26. júna 2018 Novinky od © ZilinaDen.sk Diskusia()

Všetci zadarmo cestovať nebudú, mestskí poslanci bezplatnú MHD neschválili

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline na pondelkovom zasadnutí neschválili investičný zámer zaviesť bezplatnú mestskú hromadnú dopravu (MHD) pre všetkých obyvateľov. Zmenu tarify MHD v Žiline navrhol primátor Žiliny Igor Choma. Bezplatná MHD mala fungovať od 1. januára 2019.

Bezplatnú MHD využívajú od roku 2014 občania nad 70 rokov s trvalým pobytom v meste Žilina. Na základe bezdlžnosti od roku 2015 občania vo veku od 62 do 69 rokov s trvalým pobytom v meste Žilina, od februára 2017 občania od šesť do 15 rokov, ktorí sú žiakmi s trvalým pobytom v meste Žilina, od septembra 2017 občania od 16 do 26 rokov s trvalým pobytom v meste Žilina.

Cieľom spustenia bezplatnej dopravy pre všetkých Žilinčanov s trvalým pobytom v Žiline bolo zatraktívniť cestovanie MHD, aby cestujúci prirodzene preferovali cestovanie verejnou hromadnou dopravou.

S návrhom sa nestotožnilo viacero poslancov, ktorí síce bezplatnú MHD vnímajú ako benefit pre obyvateľov mesta, avšak najprv podľa nich treba riešiť dôležitejšie veci. Keď budú vyriešené parkovanie, čistota a zeleň v meste, potom môže zastupiteľstvo zaviesť benefit, akým je bezplatná MHD.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.