Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19425_narodna rada sr miroslav beblavy 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
13. mája 2019 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Video: Poslanci rokujú o protischránkovom zákone, návrh novely predstavil minister Gál

aktualizované 13. mája, 10:38

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) – Aktuálna 45. schôdza Národnej rady SR bude pokračovať netradične v pondelok. Poslanci si v úvode schôdze odsúhlasili, že v pondelok 13. mája budú hlasovať len o 17:00.

Protischránkový zákon

Tretí rokovací deň otvorili návrhy noviel z dielne rezortu spravodlivosti. Štát vďaka takzvanému protischránkovému zákonu vie, s akými spoločnosťami obchoduje, keďže tieto firmy musia byť registrované v evidencii partnerov verejného sektora.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Známe sú tiež osoby, ktoré čerpajú konečné výhody, prípadne sú zapojené do samotných obchodov. Cieľom novely protischránkového zákona je odbremeniť obe strany, teda štát aj jeho partnerov od nepotrebnej administratívy.

„Cieľom predkladaného návrhu zákona je v reakcii na vyhodnotenie právnej úpravy registra partnerov verejného sektora vykonať korekcie tak, aby bol zachovaný jej účel vymedzený Programovým vyhlásením vlády Slovenskej republiky a zároveň, aby došlo k vyváženiu právnej úpravy tak, aby sa odbúrala zbytočná administratívna záťaž tam, kde je to účelné,“ uviedol minister spravodlivosti Gábor Gál v pléne.

Novela o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti

Zákonodarcovia v druhom čítaní prerokujú návrh novely zákona o výbere kandidátov na funkciu európskeho prokurátora a európskeho delegovaného prokurátora v Európskej prokuratúre.

V záujme rozšírenia okruhu uchádzačov o pozíciu kandidáta na funkciu európskeho prokurátora sa navrhuje vypustiť vekové obmedzenie 40 rokov. Ako postačujúca sa javí byť podmienka, že uchádzač najmenej desať rokov vykonával funkciu prokurátora, sudcu alebo advokáta, z toho najmenej päť rokov funkciu prokurátora alebo sudcu.

Parlament zamestná aj návrh novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti z dielne ministerstva zdravotníctva.

Cieľom novely je zriadenie nového typu ambulancie záchrannej zdravotnej služby, ktorá bude určená najmä na neodkladnú prepravu pacientov medzi zdravotníckymi zariadeniami, teda na neodkladnú prepravu pacienta, ktorého zdravotný stav si vyžaduje poskytovanie zdravotnej starostlivosti počas jeho prepravy, a to predovšetkým medzi zdravotníckymi zariadeniami.

Viac k témam: Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Poslanci rokujú o protischránkovom zákone, návrh novely predstavil minister Gál © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.