Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianočná výzdoba
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
24. novembra 2016 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vianočné trhy začnú v Žiline už o týždeň

Mesto pozýva verejnosť na tradičné Vianočné trhy, ktoré sa každoročne konajú na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku. Už od budúceho týždňa budú pre Žilinčanov a návštevníkov mesta pripravené stánky s občerstvením a s tradičnou vianočnou tematikou. Ani tento rok nebude chýbať charitatívna akcia „Primátorský punč“.

Vianočné trhy potrvajú od 1. decembra do 23. decembra 2016. Predajcovia občerstvenia majú možnosť predĺžiť predaj až do 2. januára 2017. Pripravené budú stánky s občerstvením, vianočnou tematikou, ako aj umelé klzisko. Jedenásť stánkov s občerstvením bolo vybraných na základe elektronickej aukcie v októbri, na ktorej sa zúčastnilo 21 záujemcov a mestu Žilina sa podarilo získať za prenájom 152 918 eur.

Ani tento rok nebude chýbať charitatívna akcia Primátorský punč. Cena punču bude dobrovoľná a výťažok bude venovaný deťom a seniorom. Punč sa bude podávať od 19. do 22. decembra na Mariánskom námestí. Predávať ho bude primátor mesta a predstavitelia Mestského úradu v Žiline osobne.

„Srdečne pozývam všetkých, ktorí budú mať cestu na Mariánske námestie, aby sa zastavili na Vianočných trhoch a u mňa na Primátorskom punči. Stánok, v ktorom budem podávať tento typický vianočný nápoj, nájdete v ohradenom areáli vianočných trhov priamo v srdci nášho mesta. Poteší ma, že sa spoločne porozprávame,“ pozýva Igor Choma.

Počas Vianočných trhov sa uskutočnia aj viaceré sprievodné akcie. Mikuláš v meste bude 5. decembra, Big Jump – Otvorenie zimnej sezóny OOCR Malá Fatra  sa uskutoční 9. decembra od 12. do 22. hodiny na Námestí Andreja Hlinku a Vianočný beh  sa bude konať 17. decembra od 8. hodiny na Vodnom diele Žilina.

Aj tento rok bude k dispozícii od 1. decembra do 31. decembra 2016 umelé klzisko. Návštevníci tak budú mať možnosť korčuľovať sa bezplatne na najnovšom type umelej ľadovej plochy priamo na Mariánskom námestí. K dispozícii bude aj požičovňa korčúľ.

Žilinčania, ale aj návštevníci mesta sa môžu tešiť aj na Novoročný ohňostroj, ktorý bude odpálený 1. januára 2017 o 18. hodine zo strechy Mestského divadla Žilina, aby sa naň mohli prísť pozrieť aj menšie deti.

Mikulas_v_meste_A5_2016

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.