Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto z aukcie marek jancuch.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marek Jančúch
12. decembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Vianočná benefičná aukcia prekonala očakávania, podarilo sa vydražiť 14 400 eur

Vianočná benefičná aukcia výtvarného umenia, ktorú pripravilo mesto Žilina v spolupráci s aukčnou spoločnosťou Darte, zožala väčší úspech ako sa očakávalo. Podarilo sa vydražiť neuveriteľných 14 400 eur, z ktorých dohodnutý výťažok 20 % poputuje do nadácie LÚČ.

V piatok 8. decembra sa v Rosenfeldovom paláci konala Vianočná benefičná aukcia výtvarného umenia, ktorej iniciátorom bol zástupca primátora Patrik Groma. Pred samotnou aukciou bola kolekcia diel sprístupnená na bezplatnú prehliadku. Možnosť vidieť jedinečné diela od významných slovenských a svetových výtvarníkov si nenechalo ujsť veľké množstvo ľudí. Do dražby sa tiež zapojilo dosť záujemcov a výsledkom je vydražená suma 14 400 eur.

„Keďže takéto podujatie bolo prvýkrát v Žiline, išli sme s kožou na trh. Ukázalo sa, že odvážnemu šťastie praje. Výťažok z aukcie v hodnote 2 880 eur pomôže zdravotne hendikepovaným rodičom s deťmi, týraným ženám a deťom bez rodičov, ktorí žijú v zariadení LÚČ v Žiline. Spoločne sme tak pomohli aspoň trochu zlepšiť ťažké osudy týchto ľudí a detstvo ich detí,“ povedal o aukcii Patrik Groma.

Konateľ aukčnej spoločnosti Darte Jaroslav Krajňák má z tohto výnimočného podujatia dobrý pocit a dúfa v jeho ďalší ročník: „Žilina má nádherný Rosenfeldov palác, umenia znalých a milých obyvateľov a veľmi príjemnú atmosféru. Veľmi radi urobíme podobnú spoločnú aukciu s mestom aj v budúcom roku a opäť pomôžeme ľuďom v núdzi.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.