Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stanica Žilina Záriečie
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Stanica Žilina-Záriečie
4. augusta 2016 Novinky od ZilinaDen.skTS, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vandali zničili zeleň na Rondli za viac ako 2 000 eur

Zeleň v záhrade kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie zničili vandali. Jej hodnota bola viac ako 2000 eur.

„Pred tromi rokmi sme vysadili pri detskom ihrisku zelenú vertikálnu stenu z viacerých druhov popínavých rastlín, aby sme v záhrade Stanice vytvorili príjemné miesto pre verejnosť. Niekto teraz zničil chemickým prípravkom s herbicídnym účinkom trojročné úsilie veľkého množstva ľudí a postihnuté rastliny postupne vysychajú. Pripravujeme trestné oznámenie, aj keď to už situáciu nevráti späť a bude opäť trvať niekoľko rokov, aby narástli nové rastliny,“ povedal Róbert Blaško, projektový manažér Stanice.

Hynuce rastliny.jpg
Stanica Žilina-Záriečie

Na výsadbe a údržbe parku pri kultúrnom centre Stanica sa v posledných rokoch podieľalo 25 dobrovoľníkov, najmä mladí ľudia, v rámci programu Európska dobrovoľnícka služba. Pomáhali aj pracovníci miestnych firiem.

Zeleň bola zničená na mestských pozemkoch, ktoré Mesto Žilina prenajíma kultúrnemu centru Stanica. Mesto eviduje už v minulosti zvyšovanie neporiadku a vandalizmus súvisiaci s graffiti zónou pod Rondlom. „Ak sa budú podobné incidenty opakovať, mesto Žilina v tejto súvislosti zvažuje zrušenie legálnej graffiti zóny pod nadjazdom, pretože dochádza k ničeniu zelene a aj ničeniu osvetlenia v pešom podchode,“ povedala Ingrid Dolníková, vedúca odboru kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja Mestského úradu v Žiline. Mesto Žilina v júli zintenzívnilo osvetlenie podchodu a opravilo aj všetky zničené svetlá.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.