Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Emocie foto adam rajcan.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Adam Rajčan, zilina.sk
19. septembra 2017 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.sk

V Žiline sa športovalo a padol i rekord, vyrobili najdlhší sendvič

Atletická akadémia Žilina s podporou mesta Žilina organizovala fantastické podujatie „Hurá atletika“, ktoré malo za cieľ priblížiť deťom zábavnou formou rôzne atletické disciplíny. Súčasťou podujatia bolo prekonanie rekordu o najdlhší sendvič na Slovensku. Obe sa nakoniec úspešne podarili.

Atletické podujatie sa uskutočnilo uplynulý týždeň na Základnej škole Martinská na sídlisku Vlčince, ktorá je v poslednej dobe známa podporou „kráľovnej športu“ − atletiky.

„Naše deti − budúci nádejní atléti, si vyskúšali beh cez prekážky, skok z miesta, či hod s vortexom. Na podujatie prišlo mnoho šikovných detí v sprievode rodičov, ktorí netajili svoju spokojnosť. Detičky mali veľkú chuť športovať, čo bolo vidieť na ich zápale do hry a radosti z nej,“ vyjadril sa spoluorganizátor Karol Haas (OZ GO SPACE).

Hura atletika ii foto adam rajcan.jpg
Foto: Adam Rajčan

Tréner Dominik Hriník sa po skončení podujatia vyjadril: „Na akciu prišlo veľa detí, pretože záujem o pohyb u mladých je veľký a vďaka pomoci partnerov sa podarilo prilákať čo najviac detí aj pomocou rôznych „lákadiel“. Poďakovanie patrí nášmu priateľovi Patrikovi Martausovi (OZ Nobis Prospere), ktorý spolu s partnerom podujatia Michaelom Šteinerom zo spoločnosti SUBWAY Žilina pripravili pre všetkých neskutočný zážitok, a to prekonanie rekordu o najdlhší sendvič na Slovensku. To sa napokon aj podarilo. Nový rekord sme ustanovili na neuveriteľných 5,2 metra.“

„Je neuveriteľné čo robia títo mladí ľudia – organizátori, športovci, tréneri a priatelia detí v jednej osobe. Mesto Žilina bude takéto zmysluplné aktivity vždy podporovať. Som nadšený z radosti detí, ktorá zaplavila celú halu na našej škole. Veľmi sa z toho teším,“ uviedol zástupca primátora Patrik Groma, ktorý mal tú česť krájať sendvič.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.