Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1.maja zilina maps.google.sk_.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
11. mája 2018 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.sk Diskusia()

V utorok bude prednáška Študoval som na žilinskej reálke (budova „A“ v spomienkach)

Čo ukrývajú múry prvého žilinského reálneho gymnázia? Ktorí známi ľudia sedeli v jeho laviciach? Ktoré osobnosti stáli za katedrou? Aký je zámer Žilinskej univerzity  pre jej budúce využitie? Odpovede na tieto otázky dostanete na prednáške, ktorú pre seniorskú verejnosť pripravila Univerzita tretieho veku pri Ústave celoživotného vzdelávania Žilinskej univerzity v Žiline.

Prednáška sa koná 15. mája o 15. hodine v budove Ústavu celoživotného vzdelávania na ulici 1. mája č. 32 v Žiline. Históriou uhorskej kráľovskej štátnej reálnej školy v Žiline bude sprevádzať Patrik Groma v spolupráci s Petrom Štanským. Osobnosti týchto lektorov zaručujú hodnotné odborné informácie a vzácne spomienky, ktoré si rád vypočuje každý hrdý Žilinčan. Vstup je voľný.

Univerzita tretieho veku je súčasťou Ústavu celoživotného vzdelávania Žilinskej univerzity v Žiline. Ponúka záujmové vzdelávanie pre všetkých nad 45 rokov. Dlhodobo sa snaží rozvíjať aj dobrovoľnícke aktivity svojich študentov – seniorov v oblasti neformálneho vzdelávania a spoluprácu s Mestom Žilina. V akademickom roku 2017/2018 má v Žiline a v pobočkách Považská Bystrica a Čadca v ponuke študijné programy, zamerané na zdravý životný štýl seniora, umenie, tretí vek, kultúru prejavu, a tiež viaceré študijné programy na získanie počítačových zručností. Zdarma je seniorskej verejnosti prístupný prednáškový cyklus s názvom: Cesty poznávania.

Prednaska.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.