Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Laboratorium_pixabay 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. júla 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

V nemocnici pracuje počas leta 200 študentov, až pätina z nich sa v nemocnici aj zamestná

Až pätina študentov, ktorí si cez leto odkrútia prax v žilinskej fakultnej nemocnici, sa po ukončení štúdia v nemocnici aj zamestná.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová, povinnú odbornú prax vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline absolvuje každoročne počas letných mesiacov takmer dvesto vysokoškolákov študujúcich medicínu a ostatné zdravotnícke odbory.

„Žilinská nemocnica poskytuje odbornú prax na 16 oddeleniach. Medici majú záujem o chirurgické a interné oddelenie, gynekológiu a pôrodníctvo i pediatriu. V odbore ošetrovateľstvo je záujem predovšetkým o chirurgiu a vnútorné lekárstvo, ale aj o liečebňu pre dlhodobo chorých,“ uviedla Jurčiová.

Odbornú prax absolvujú v žilinskej nemocnici aj budúci zdravotnícki laboranti, fyzioterapeuti, záchranári a budúce pôrodné asistentky. „Do 30. júna si podalo žiadosť 150 študentov študujúcich na Slovensku a v susednej Českej republike. O odbornú prax prejavili záujem aj študenti z iných krajín Európskej únie,“ dodala Andrea Holá z referátu vzdelávania.

Žilinská fakultná nemocnica poskytuje výkon odbornej praxe študentom počas celého akademického roka, na základe zmlúv s jednotlivými fakultami alebo na základe predložených zmlúv uzatvorených medzi nemocnicou a vzdelávacími inštitúciami priamo na meno študenta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.