Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lesopark chrast dostava novu tvar3.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
20. júla 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

V lesoparku začali s opravou detského ihriska

V žilinskom lesoparku aktuálne prebieha prvá etapa rekonštrukcie, ktorá sa delí na dve časti. Nadácia žilinský lesopark, ktorej zakladateľom je mesto Žilina, práve realizuje prvú časť etapy, ktorá zahŕňa rekonštrukciu detského ihriska v Lesoparku Chrasť.

Prvá časť pozostáva z dvoch krokov, ten prvý zahŕňal asanáciu starých herných prvkov a vodného prvku. V druhom kroku budú vybudované nové detské ihrisko pre vekovú kategóriu 0 – 6 rokov, lanovka, trampolíny, upravia a zatrávnenia terén. Celková cena prvej časti a rekonštrukcie ihriska je 102 328,76 eura s DPH.

Lesopark chrast dostava novu tvar2.jpg
zilina.sk

Druhú časť rekonštrukcie bude mesto Žilina financovať zo svojho rozpočtu, jeho výška vzíde z verejného obstarávania. Pribudne nové detské ihrisko pre vekovú kategóriu 6 – 14 rokov, škola v prírode, vzniknú nové chodníky a pôvodné budú zrekonštruované, obnovia petang, opravia oplotenie, upravia terén, ošetria dreviny, založia trávnik a vysadia nové trvalky.

Lesopark chrast dostava novu tvar1.jpg
zilina.sk

„Lesopark Chrasť je pre Žilinčanov veľmi obľúbeným miestom. Navštevujú ho všetky vekové kategórie a hľadajú tam odpočinok, relax. Po rokoch sa našli finančné prostriedky, ktoré určite napomôžu k modernizácii lesoparku. Myslím si, že po dokončení všetkých prác bude náš lesopark prekvitať a každý si tam nájde to svoje,“ dodal zástupca primátora Patrik Groma.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.