Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19639_cyklista 640x420.jpg
23. júna 2019 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

V bratislavskej Rači chcú postaviť nové cyklochodníky, poslanci žiadajú aj opravu kúpalísk

BRATISLAVA 23. júna (WebNoviny.sk) – V bratislavskej mestskej časti Rača chcú postaviť nové cyklochodníky.

Prvý plánujú postaviť pri vozovni Dopravného podniku Bratislava (DPB) v Krasňanoch a druhý by mal viesť v úseku ulíc Černockého a Hybešova.

Prvá fáza do jesene 2020

Predpokladaná investícia cyklochodníku pri vozovni je 150-tisíc eur a investície do druhého sú približne 200-tisíc eur. Vybudovanie prvej fázy chodníkov odhadujú do jesene 2020. Agentúru SITA o tom informoval starosta mestskej časti Rača Michal Drotován.

Mestský úrad teraz pripravuje podklady pre bratislavský magistrát, ktorý uviedol, že v otázke výstavby nových cyklochodníkov chce s mestskou časťou aktívne spolupracovať. Rača chce financovať nové trasy zo svojho rozpočtu a eurofondov, pričom pri vozovni Krasňany ešte treba doriešiť majetkové vzťahy, aby sa mohla výstavba začať.

Bratislavský magistrát podporuje výstavbu nových cyklochodníkov. Akčný plán rozvoja cyklistickej a pešej zóny na rok 2019, ktorý vypracovalo hlavné mesto, počíta s využitím bežných výdavkov vo výške 260-tisíc eur a kapitálové výdavky 1 413 669 eur. Mesto plánuje investovať do opráv a údržby už existujúcich cyklotrás, ale aj do budovania nových.

Prioritná požiadavka na mesto

Poslanci račianskeho zastupiteľstva sa vo svojom spoločnom programovom vyhlásení, ktoré vydali tento týždeň, venujú okrem podpory nových cyklochodníkov, aj revitalizácii a oprave račianskych kúpalísk. „Naším cieľom je, aby boli kúpaliská čo najskôr zo strany mesta opravené. Pre nás je to jedna z prioritných požiadaviek na mesto,“ uviedol Drotován.

Kúpaliska sú v správe mestskej organizácie Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ) a Rača chce aktíve spolupracovať na obnove so STARZ, pretože pre technické problémy nemohli otvoriť tento rok kúpalisko v Krasňanoch, kde majú problémy s obehovým čerpadlom a poškodenými sociálnymi zariadeniami.

Viac k témam: cyklochodník, kúpalisko
Zdroj: Webnoviny.sk – V bratislavskej Rači chcú postaviť nové cyklochodníky, poslanci žiadajú aj opravu kúpalísk © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.