Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Auto doprava pixabay.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. septembra 2018 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Uznávaní odborníci z oblasti dopravy sa stretnú v stredu v Žiline

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy na Slovensku aj vo svete a smerovanie železničnej i leteckej dopravy patria medzi hlavné témy najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku, ktorá sa uskutoční v stredu 26. septembra v Žiline pod názvom Doprava 2018.

Hlavnou témou podujatia je Cesta do budúcnosti. Ide o pokračovanie Európskeho týždňa mobility, v pondelok a utorok budú organizátori spolu s ich partnermi vzdelávať deti v oblasti dopravy. „Teším sa, že sa naši malí Žilinčania dozvedia netradičnou formou viac o doprave nielen na Slovensku, ale aj vo svete,“ povedal primátor Žiliny Igor Choma. Do happeningu, ktorý predchádza konferencii, sa zapojilo k dnešnému dňu už 400 detí.

Osem panelov

Vyvrcholením akcie Cesta do budúcnosti bude medzinárodná konferencia. Jej program je rozdelený do ôsmich panelov zameraných na cestnú, železničnú a leteckú dopravu, tiež na inovácie a vízie v doprave na Slovensku i vo svete. Program bude prebiehať v dvoch konferenčných sálach súbežne. Odpovede na otázky odborníkov aj publika budú hľadať rešpektovaní spíkri zo Slovenska, Veľkej Británie, Iránu, Rakúska, Belgicka a Českej republiky. Lákadlom je bohatý sprievodný program.

V jednotlivých paneloch sa predstavia viacerí zaujímaví hostia – kapacity z akademickej obce, odborníci z praxe aj vizionári. Okrem iných to budú generálni riaditelia významných spoločností na Slovensku či emeritná profesorka zo Staffordshire University vo Veľkej Británii Lorna Uden. „Som rád, že medzinárodná konferencia Cesta do budúcnosti sa koná v našom meste, pretože je dôležitým geografickým uzlom. Žilinčania si budú môcť vypočuť zaujímavé názory uznávaných odborníkov z oblasti dopravy,“ doplnil žilinský primátor Igor Choma. Obohatením programu budú aj ľudia zaoberajúci sa smart technológiami a novými riešeniami v oblasti dopravy.

„Cesta do budúcnosti je názov konferencie a v tomto duchu sa budú niesť všetky diskusné panely. Rešpektovaní spíkri budú hovoriť predovšetkým o víziách a inováciách vo všetkých druhoch dopravy u nás aj vo svete,“ vysvetlila riaditeľka agentúry M KREO Monika Janigová.

Záštitu nad konferenciou DOPRAVA 2018 prevzalo mesto Žilina. „Teším sa, že okrem nás prijal záštitu aj pán minister dopravy Slovenskej republiky Árpád Érsek, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, a rektor Žilinskej univerzity Jozef Jandačka,“ povedal primátor Igor Choma a dodal: „Všetci vyššie menovaní riešime dopravu ako jednu z našich kompetencií a vážim si, že ju vnímame ako veľmi dôležitú.“

Konferencia cesta do buducnosti.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.