Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Netopier pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
6. septembra 2017 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Už po siedmy raz môžete v Žiline stráviť Noc s netopiermi

Podujatie Noc s netopiermi sa uskutoční v piatok 8. septembra pri pozorovateľni Krajskej hvezdárne na Malom diele v Žiline v čase od 18.30 do 21.00 hod.

Súčasťou akcie bude prednáška o zaujímavostiach zo života netopierov, premietanie filmu, ukážka odchytu do nárazovej siete, počúvanie zvukov netopierov prostredníctvom batdetektorov a rôzne aktivity a dielnička pre malých návštevníkov. Zároveň bude pripravená aj prezentácia pracovníkov z hvezdárne a návštevníci podujatia budú mať príležitosť pozorovať nočnú oblohu.

Cieľom podujatia je priblížiť verejnosti život týchto výnimočných živočíchov, ktorí mnohokrát v ľuďoch vzbudzujú neopodstatnené obavy ako napr. že naše netopiere cicajú krv či zapletajú sa do vlasov. Získaním vedomostí a znalostí je možné prekonať pomyselnú bariéru medzi človekom a netopierom.

Toto poslanie je dôležité aj z dôvodu, že netopiere neraz využívajú ľudské stavby na svoj život a tak dochádza k častým kontaktom s človekom. Človek zároveň prispieva významnou mierou k ohrozeniu kolónií netopierov. Ich funkcia v prírode je pritom nezastupiteľná a v konečnom dôsledku pre človeka dôležitá. Napríklad jeden druh netopiera (večernica malá) skonzumuje počas noci 2 000 až 3 000 kusov komárov.

Organizátori spolu s lektorkou Ivanou Labudíkovou zo Spoločnosti pre ochranu netopierov na Slovensku a Občianskeho združenia Tilia pozývajú všetkých záujemcov spoznať fascinujúci život týchto jedinečných cicavcov, a tak prispieť k ich poznaniu a  zároveň aj ochrane.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.