Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie mestskeho zastupitelstva v ziline.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: zilina.sk
16. februára 2017 Novinky od ZilinaDen.sk© ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Už v pondelok budú poslanci opäť rokovať o otázkach mesta

V pondelok 20. februára sa uskutoční 21. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiline. Poslanci sa okrem iného budú venovať aj témam ako rokovací poriadok mestského zastupiteľstva, návrh na schválenie investičného úveru za účelom rekonštrukcie verejného osvetlenia či návrh na zmenu zásad odmeňovania poslancov zastupiteľstva.

Na februárovom zastupiteľstve sa poslanci budú venovať rokovaciemu poriadku, ktorým sa riadia pri mestských zastupiteľstvách. Predložený materiál má reagovať na požiadavky a podnety zo strany niektorých mestských poslancov. Mal by sa tak doplniť už existujúci rokovací poriadok o údajné poznatky z praxe. Jedným z bodov rokovania budú aj odmeny mestských poslancov. Iniciatíva vychádza opäť od niektorých poslancov zastupiteľstva, ktorí tak v konečnom dôsledku budú rozhodovať o svojich „platoch“. Sú toho názoru, že ich režijné náklady sú pri správe obvodov a práce s občanmi mesta v mnohých prípadoch vyššie, než sú v súčasnosti odmeňovaní.

Vzhľadom na súčasný nevyhovujúci technický stav osvetlenia v meste, ktoré reálne ohrozuje zdravie i život ľudí sa samospráva rozhodla žiadať o investičný úver určený na rekonštrukciu mestského osvetlenia. Mestské zastupiteľstvo preberie i tento návrh. Plánovaná rekonštrukcia môže priniesť úsporu na prevádzkových nákladoch a nákladoch na spotrebu elektrickej energie zhruba 70 %.

Poslanci sa budú môcť na zasadnutí vyjadriť aj k pravidlám času predaja v obchode a času prevádzky služieb v meste, ktoré upravuje VZN č. 5/2016 o určení času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mesta Žilina. V rámci všeobecného prevádzkového času prevádzkarní obchodu a služieb si každý podnikateľ sám stanovil prevádzkový čas pre svoju prevádzkareň. Prevádzkový čas nad rámec všeobecného prevádzkového času podľa tohto VZN môže mestské zastupiteľstvo určiť konkrétnej prevádzke na základe odôvodnenej žiadosti podnikateľa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.