Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Husle_pixabay.com_.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. marca 2017 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Už o pár dní sa začne Stredoeurópsky festival koncertného umenia

Medzinárodný festival klasickej hudby Stredoeurópsky festival koncertného umenia je hudobným sviatkom jari, ktorý sa bude konať od 3. do 8. apríla 2017.

Žilina sa tak zaradila medzi významné hudobné centrá v Európe. Je prehliadkou najvýraznejších talentov z oblasti klasického interpretačného umenia, reprezentujúcich rôzne krajiny Európy, vrátane Slovenska. Špičkoví mladí umelci – víťazi či laureáti renomovaných medzinárodných interpretačných súťaží – inštrumentalisti, vokálni umelci, dirigenti i malé komorné súbory účinkujú v sprievode popredných orchestrov zo Slovenska a  okolitých krajín.

Počas šiestich koncertných večerov vystúpi trinásť interpretov z deviatich krajín. Návštevníci sa môžu tešiť až na štyri orchestrálne koncerty s Janáčkovou filharmóniou Ostrava, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnym komorným orchestrom Žilina a svoj debut na festivale bude mať aj Slovenský mládežnícky orchester. Dramaturgia festivalu bude doplnená o dva komorné koncerty a koncert tohtoročných víťazov súťaží slovenských konzervatórií.

Viac informácií nájdete v prílohe alebo TU.

Allegretto_letak_a4_page_1.jpgAllegretto_letak_a4_page_2.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.