Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta prvej triedy autá
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
24. januára 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Trasu cesty I/64 Žilina – Topoľčany posúdi štúdia

Plánovaná štúdia realizovateľnosti navrhne technicky, ekonomicky a environmentálne najvhodnejšie riešenie trasy cesty prvej triedy I/64 v úseku Žilina – Topoľčany. Zároveň má vyhodnotiť už navrhnuté trasy na uvedenej ceste, prípadne doplniť a zhodnotiť varianty.

Slovenská správa ciest (SSC) vyhlásila verejnú súťaž na vypracovanie štúdie za šesť mesiacov a predpokladanú cenu takmer 525-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (630-tisíc eur vrátane dane).
Cestári plánujú štúdiu realizovateľnosti pre cestu I/64 Žilina – Topoľčany financovať z prostriedkov Európskej únie a zo štátneho rozpočtu cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. Ide o súčasť projektu Štúdie realizovateľnosti projektov ciest I. triedy v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Lehota na predkladanie ponúk je 20.

Súčasťou zákazky na štúdiu realizovateľnosti pre cestu I/64 je aj najvhodnejšie riešenie obchvatu Prievidze. Štúdia je predpokladom pre financovanie výstavby obchvatu zo zdrojov EÚ. Primátorka Prievidze a poslankyňa parlamentu Katarína Macháčková ocenila, že Slovenská správa ciest začala verejné obstarávanie zhotoviteľa tejto štúdie realizovateľnosti. „Štúdia totiž umožní financovať stavbu obchvatu Prievidze z eurofondov. Je to povinná dokumentácia pri tomto type financovania. I keď nikto nepochybuje o tom, že obchvat je potrebný, štúdia sa musí vypracovať,“ uviedla Macháčková. Dobré podľa nej je, že sa v rámci tohto procesu opäť odborne posúdia možnosti trasovania z technického, ekonomického a environmentálneho hľadiska.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.