Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vianocne trhy zilina.sk .jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
22. októbra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Tohtoročné Vianočné trhy prinesú viacero noviniek

Tradičné Vianočné trhy, ktoré sa každoročne konajú na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku, prinesú tento rok viacero noviniek. Pripravené budú okrem iného stánky s občerstvením a s tradičnou vianočnou tematikou. Ani tento rok nebude chýbať charitatívna akcia Primátorský punč.

Na základe elektronickej aukcie na 11 stánkov s občerstvením, ktorej sa v októbri zúčastnilo 15 záujemcov, sa mestu Žilina za ich prenájom podarilo získať 85 539 eur. Stánky s občerstvením budú rozdelené tradične na Mariánskom námestí v počte 7 a na Námestí Andreja Hlinku budú 4. Na Mariánskom námestí bude v tomto roku novinka v podobe prerozdelenia siedmich stánkov: 4 na nápoje, 3 na prípravu jedla.

Ani tento rok nebude chýbať charitatívna akcia Primátorský punč. Cena tohto punču bude dobrovoľná a výťažok venovaný deťom alebo seniorom. Predávať ho bude osobne primátor mesta a predstavitelia Mestského úradu v Žiline.

„Srdečne pozývam všetkých, ktorí budú mať cestu na Mariánske námestie, aby sa zastavili na Vianočných trhoch a u mňa na Primátorskom punči. Stánok, v ktorom budem podávať tento typický vianočný nápoj, nájdete v ohradenom areáli Vianočných trhov priamo v srdci nášho mesta. Poteší ma, keď sa aj spoločne porozprávame,“ pozýva primátor Igor Choma.

Vianočné trhy v Žiline budú tradične prebiehať na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku od 24. novembra do 24. decembra. Predajcovia občerstvenia majú možnosť predĺžiť predaj až do 2. januára 2018.

Novinkou tohtoročných trhov bude program, ktorý takmer každý deň od 18. hodiny prinesie zaujímavé hudobné vystúpenia. Stredy budú patriť hokejovej škole MsHK Žilina, kde budú prebiehať tréningy priamo na ploche umelého klziska v čase od 17. do 19. hodiny. Každú nedeľu od 18. hodiny sa môžete tešiť na divadelné predstavenia pre deti a mládež.

Od 24. novembra 2017 do 2. januára 2018 budú mať nadšenci športu k dispozícii umelé klzisko. Návštevníci tak budú mať možnosť korčuľovať sa bezplatne na najnovšom type umelej ľadovej plochy priamo na Mariánskom námestí. K dispozícii bude aj požičovňa korčúľ.

Žilinčania, ale aj návštevníci mesta sa môžu opäť tešiť na Novoročný ohňostroj, ktorý bude odpálený 1. januára 2018 o 18. hodine zo strechy Mestského divadla Žilina, aby sa naň mohli prísť pozrieť aj menšie deti.

Počas Vianočných trhov budú prebiehať tieto podujatia:

Mikuláš v meste
Big Jump – Otvorenie zimnej sezóny OOCR Malá Fatra
Vianočný beh

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.