Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vnutroblok vlcince navrh okruhu pre korculiarov a cyklistov.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Návrh okruhu pre korčuliarov a cyklistov. Foto: zilina.sk
22. januára 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Tento vnútroblok budú Žilinčanom široko-ďaleko závidieť

Na žilinskom sídlisku Vlčince zrevitalizujú ďalší vnútroblok. V priestore pri križovatke ulíc Fatranská, Karpatská a Tatranská vznikne nová moderná multifunkčná plocha určená pre oddych, zábavu i rôzne športové aktivity. Investície určené na obnovu týchto priestorov budú refundované z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Autorom myšlienky revitalizácie je zástupca žilinského primátora Patrik Groma. „Po dvoch rokoch od prvotného návrhu obnoviť tento vnútroblok je na stole architektonická štúdia, ktorá bude východiskom pre samotnú realizáciu. Tím šikovných ľudí z mestského úradu a kreatívnych architektov vytvoril fantastický návrh,“ uviedol Groma, pričom zdôraznil, že prípadné ďalšie návrhy alebo pripomienky možno adresovať na jeho mail do konca januára.

Na svoje si prídu všetky vekové kategórie

Komplexná rekonštrukcia týchto priestorov bude zahŕňať opravu už existujúcich spevnených plôch a vybudovanie nových chodníkov. Osadia nové lavičky, odpadkové koše, pribudnú stojany na bicykle a knižná búdka. Vzniknú nové športové a oddychové zóny určené pre deti, mládež, dospelých i seniorov. Najmenší sa môžu tešiť na obnovu kruhového pieskoviska, tých starších určite poteší nový okruh pre cyklistov i korčuliarov, ktorý bude doplnený o terénnu vlnu, pumptrack dráhu, slalom a drevenú prekážku. Seniori budú môcť využiť šachové stolíky a ležadlá, milovníci športu zase ocenia fit park, parkúrové cvičisko, ihrisko na volejbal či streetbal ako aj hraciu plochu na stolný tenis.

Vnutroblok vlcince navrh oddychovej zony pre seniorov.jpg
Návrh oddychovej zóny pre seniorov. Foto: zilina.sk

„Unikátnou súčasťou tohto priestoru bude oddychová piknik zóna s lehátkami, stolíkmi a sedením. A akousi čerešničkou na torte bude socha odkazujúca na históriu letiska, ktoré na tomto území v minulosti fungovalo,“ doplnil Patrik Groma.

Nebude chýbať zeleň

Kúsok prírody prinesie nová zeleň, ktorá doplní tú pôvodnú. Plánujú vysadiť ďalšie listnaté a ihličnaté stromy, kríky či popínavé rastliny, ktoré celý priestor zatraktívnia. Pri vybraných stromoch budú tabuľky s ich názvami a búdka pre vtáctvo. V oboch častiach osadia kompostéry, pri ktorých vzniknú bylinkové záhrady.

Vnutroblok vlcince navrh fitparku.jpg
Návrh fitparku. Foto: zilina.sk

Pripomienky a návrhy môžete adresovať do 31. januára na e-mail: [email protected] či tel. č. 0917 957 892.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.