Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na svahu v oscadnici bojovalo o prvenstvo takmer 220 deti.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Na svahu v Oščadnici bojovalo o prvenstvo takmer 220 detí. Foto: zilina.sk
19. februára 2018 Šport od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Takmer 220 žiakov zabojovalo o víťazstvo na lyžiarskych pretekoch

Lyžiarske preteky o Pohár primátora mesta Žilina prilákali na svah Lyžiarskeho strediska Športcentrum v Oščadnici 219 žiakov zo štrnástich žilinských základných škôl. Po roku si tak deti opäť zmerali svoje schopnosti a tie najlepšie si odniesli vzácnu trofej.

Školáci súťažili v alpskej lyžiarskej disciplíne – obrovský slalom v štyroch vekových kategóriách a mladí snoubordisti bojovali o triumf v dvoch vekových kategóriách. Najrýchlejší čas spomedzi najmladších lyžiarov dosiahol Matias Janček zo Základnej školy Martinská, medzi najmladšími lyžiarkami dominovala Eliza Milová zo Základnej školy na Hájiku. V kategórii tretiakov a štvrtákov sa najviac darilo Róbertovi Krchovi zo Základnej školy na Gaštanovej ulici, ktorý triumfoval spomedzi chlapcov, medzi dievčatami zvíťazila Zuzana Belinská zo ZŠ sv. Cyrila a Metoda.

Z prvého miesta v starších žiakoch sa tešil Miroslav Pecko zo ZŠ Karpatská, zlatú medailu si tiež odniesla Ela Kuchyňová, ktorá reprezentovala ZŠ Martinská. Medzi najstaršími lyžiarmi si prvenstvo vyjazdil Martin Bugáň zo ZŠ Hájik, tesne za ním skončil Michal Šíma zo ZŠ Gaštanová a tretia priečka patrila Brunovi Kanderovi zo ZŠ Oravská. Základná škola na Oravskej ulici sa tešila aj zo zlata, ktoré pre školu zaistila Rebeka Vantárová v kategórii najstarších žiačok, strieborná medaila putovala na krk Elle Hrbáňovej zo ZŠ Zaymusa a tretie miesto obsadila Paula Vladárová z osemročného gymnázia na Varšavskej.

Najlepsi pretekari si odniesli vzacnu trofej pohar primatora mesta.jpg
Najlepší pretekári si odniesli vzácnu trofej – Pohár primátora mesta Žilina. Foto: zilina.sk

Víťazom v skupine starších snoubordistov sa stal Patrik Vrabec zo Základnej školy na Karpatskej ulici, druhé miesto obsadil Marek Sivoň zo ZŠ Gaštanová a bronz si odniesol Matej Ješeta zo ZŠ V.Javorku. Najrýchlejšou staršou snoubordistkou sa stala Nina Suranová zo ZŠ Karpatská, na druhom mieste skončila Simona Slováková z Gymnázia Varšavská a tretia skončila Karolína Strahlová zo ZŠ Oravská. V kategórii mladších snoubordistov nabrala odvahu len jedna pretekárka Nela Kaizerová zo Základnej školy na Gaštanovej ulici, ktorá si právom odniesla trofej pre víťaza.

Atraktívnejšie hodiny telesnej výchovy

Deti si lyžiarske preteky opäť užili. Okrem dobrej nálady a pobytu na čerstvom vzduchu posilnili športového ducha, zmerali si sily so svojimi rovesníkmi a odniesli si množstvo zaujímavých cien.

Mesto Žilina aj takýmto spôsobom podporuje športové aktivity medzi mládežou a zatraktívňuje hodiny telesnej výchovy na školách. „Naším záujmom je spopularizovať šport najmä medzi mladou generáciou. Deti by mali mať nielen vynikajúce vedomosti zo slovenčiny alebo matematiky, ale dôležitý je i pohyb,“ uviedol primátor Igor Choma. Okrem lyžiarskych pretekov organizuje mesto pravidelne aj Beh pre najmenších a počas celého školského roka súťažia deti v Školskej športovej lige v športových disciplínach futsal, florbal, vybíjaná a plávanie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.