Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svetelna tabula zilina.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
20. júna 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Svetelnú reklamu demontovali, pre obyvateľov okolitých bytov už nebude strašiakom

Reklamná LED obrazovka umiestnená na hoteli Slovakia v Žiline bola počas minulého víkendu demontovaná. Svetelný smog, ktorý reklama produkovala, už dlhšiu dobu obťažoval najmä obyvateľov protiľahlej bytovky.

O odstránení reklamnej stavby rozhodol Stavebný úrad v Žiline v konaní o odstránení stavby. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť a vykonateľnosť 26. marca 2016. Keďže vlastník reklamnej stavby nerešpektoval rozhodnutie stavebného úradu a neodstránil reklamnú stavbu v stanovenej lehote, začalo sa voči nemu na návrh mesta Žilina exekučné konanie.

Prevádzkovateľ svetelnej reklamy však nerešpektoval ani exekučný príkaz, na základe ktorého mal predmetnú reklamu odstrániť. Preto podľa platného exekučného poriadku súdny exekútor vyzval mesto Žilina ako oprávneného z exekúcie, aby reklamnú stavbu odstránil sám, resp. si dal túto prácu vykonať niekým iným na náklady prevádzkovateľa.

Vlastník reklamnej stavby vtedy doručil mestu a tiež súdnemu exekútorovi oznámenie, podľa ktorého si mal stavbu odstrániť sám v lehote 60 dní. Obyvatelia sa však naďalej sťažovali na svietivosť reklamy a žiadali o jej odstránenie, preto mesto napriek prísľubu prevádzkovateľa uskutočnilo verejné obstarávanie na zabezpečenie odstránenia a uskladnenia reklamnej stavby.

Keďže prevádzkovateľ reklamy nesplnil ani svoj vlastný prísľub, mesto pristúpilo dňa 17. júna 2017 prostredníctvom zhotoviteľa – spoločnosti ERPOS, spol. s r. o. – k odstráneniu reklamnej stavby. Z dôvodu náročnosti odbornej demontáže reklamnej LED obrazovky a tiež z dôvodu veľkých rozmerov konštrukcie stavby sa demontáž vykonáva v dvoch krokoch, pričom podľa zmluvy ma byť demontáž a uskladnenie stavby zrealizované najneskôr do 30. júna 2017.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.