Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vyhliadkova veza.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sutazduben.sk
26. septembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Stavba vyhliadkovej veže na Dubni odštartovala

Idea postaviť vyhliadkovú vežu na hrebeni kopca Dubeň nie je novinkou. Prvotné plány postaviť vyhliadku pochádzajú už z roku 1995, pôvodný zámer však nebol zrealizovaný. Až v posledných rokoch začala táto myšlienka na pôde mesta opäť ožívať a v súčasnosti naberá reálnu podobu.

V roku 2016 oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra vyhlásila verejnú anonymnú architektonickú súťaž návrhov Vyhliadková veža na Dubni, do ktorej sa zapojilo viac ako 40 súťažiacich. Architekti a architektonické spoločnosti predkladali svoje návrhy, ktorými predstavovali riešenia vyhliadkovej veže na hrebeni kopca Dubeň. Víťazný projekt je od spoločnosti FKF design spol. s r. o. Autormi návrhu sú Ing. arch. Ladislav Vikartovský a Ing. arch. Gábor Nagy.

Na jeseň tohto roka sa začne so samotnou výstavbou. Odovzdanie staveniska prebehlo 25. septembra a výkopové práce by mali začať 2. októbra. Zhotoviteľom stavby je firma HSF System SK, s. r. o. Projekt bude financovaný z rozpočtu OOCR Malá Fatra (časť rozpočtu tvorí dotácia z Ministerstva dopravy a výstavby SR a časť je z vlastných zdrojov OOCR Malá Fatra) vo výške 283 121,21 eura s DPH.

Stavba Vyhliadkovej veže na Dubni by mala byť hotová za 4 mesiace od odovzdania staveniska. Pre verejnosť bude sprístupnená až po vydaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.