Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica Žilina
ilustračné: SITA
15. júla 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

V stacionári ošetrili za prvé dva prázdninové týždne 45 detí s problémami zažívacieho traktu

Počas prvých dvoch prázdninových týždňov vyšetrili v príjmovej ambulancii detského oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline 200 detí, 45 z nich absolvovalo krátkodobý pobyt v pediatrickom stacionári detského oddelenia.

„Dôvodom krátkodobej hospitalizácie boli problémy detí so zažívacím traktom, ktoré sa prejavovali zvracaním, hnačkami, bolesťami hlavy a teplotami,“ spresnila Magdaléna Padalová z pediatrického stacionára.

Prichádzajú tam deti od praktických lekárov a pediatrov slúžiacich lekársku službu prvej pomoci. „Detský stacionár vznikol v súlade s myšlienkou, že dieťa má byť hospitalizované len vtedy, ak mu nemôže byť poskytnutá medicínska a ošetrovateľská starostlivosť ambulantne. Naším cieľom je čo najkratší pobyt dieťaťa v zdravotníckom zariadení. Samozrejmosťou je možnosť pobytu rodiča s dieťaťom v stacionári,“ priblížil primár pediatrického oddelenia žilinskej nemocnice Juraj Kováčik. Podľa ďalšieho vývoja zdravotného stavu sú deti zo stacionára buď prepustené do starostlivosti praktického pediatra, alebo sú hospitalizované.

Za dvanásť rokov existencie ošetrili v pediatrickom stacionári viac ako 114-tisíc detí. Za posledných päť rokov ich ošetrili každý rok viac ako šesťtisíc. Do stacionára detského oddelenia sú prijímané stavy, ktoré vyžadujú krátkodobú rehydratačnú liečbu, najmä gastroenteritídy s ľahkou dehydratáciou, deti s akútnymi respiračnými, febrilnými ochoreniami, ale i deti vyžadujúce liečbu ľahších foriem alergických reakcií.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.