Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Športová hala na Bôriku
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
16. novembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Športovú halu na Bôriku mesto zatiaľ nenadobudne, primátor nepodpísal uznesenie

V pondelok 14. novembra zvolal primátor Igor Choma mimoriadne rokovanie mestskej rady s jediným bodom programu – nepodpísanie uznesenia Mestského zastupiteľstva v Žiline z pondelka 7. novembra.

Mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 7. novembra schválilo uznesenie č. 198/2016, týkajúce sa možného opätovného nadobudnutia Športovej haly na Bôriku mestom.

Primátor toto uznesenie nepodpísal z dôvodu zjavnej nevýhodnosti pre mesto. „Rozhodne nie som proti tomu, aby Športová hala na Bôriku, tzv. Korytnačka, znova patrila mestu. A nie je to ani žiadna snaha o politikárčenie alebo chuť s niekým neustále bojovať. Avšak uznesenie tak ako bolo schválené, je z viacerých dôvodov, ktoré som komunikoval na mestskej rade, pre mesto nevýhodné. Ja chcem naopak dosiahnuť, aby na tejto transakcii mesto netratilo,“ uviedol po rokovaní mestskej rady Igor Choma.

Mestská rada mimoriadne zasadala práve kvôli prerokovaniu zámeru primátora nepodpísať uvedené uznesenie. Prítomných bolo 8 z 10 členov mestskej rady, neprítomní boli poslanci Barčík a Juriš.

Zúčastnení členovia mestskej rady v pomerne dlhej diskusii podrobne rozobrali celú problematiku naodbornej úrovni a zhodli sa na ďalších krokoch, ktoré bude potrebné spoločne vykonať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.